Filistin'de ölü sayısı 61'e yükseldi

Filistin'de ölü sayısı 61'e yükseldi

Filistinliler Nekbe Günü'nün 70’inci yıldönümü nedeniyle bugün gösteri yürüyüşlerine yeniden başladı. 70 yıl önce topraklarından zorla sürülen Filistinlilere evlerine geri dönme hakkı verilmesi için Gazze’de başlatılan...

Filistinliler Nekbe Günü'nün 70’inci yıldönümü nedeniyle bugün gösteri yürüyüşlerine yeniden başladı. 70 yıl önce topraklarından zorla sürülen Filistinlilere evlerine geri dönme hakkı verilmesi için Gazze’de başlatılan Büyük Dönüş Yürüyüşü bugün Batı Şeria’da yeniden başladı. Batı Şeria’nın El Halil şehrinin merkezi, Kalkilye şehrinin Kuzey girişi, Beytul Lahm, El Bireh ve Ramallah’ta Filistinliler ile İsrail askerleri arasında çatışmalar çıktı.

Gazze'deki Bureij mülteci kampı yakınlarında bir Filistinlinin daha hayatını kaybettiği açıklandı. Ölen kişinin 51 yaşındaki Nasser Aourab olduğu belirtildi. Saldırıda 17 kişi de yaralandı. 

TOPLAM ÖLÜ SAYISI 61'E YÜKSELDİ
ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasının ardından Gazze'de yaşanan protestolar devam ederken İsrail'in öldürdüğü Filstinli sayısı 61'e yükseldi. Ölenlerin sekizinin çocuk olduğu belirtildi.

İsrail güvenlik güçlerinin sert saldırıları sonucunda ilk gün 50’nin üzerine kişi hayatını kaybetmiş, 2 bini aşkın kişi yaralanmıştı. AA’nın haberine göre Filistin Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada 225’i çocuk 2 bin 770’den fazla Filistinli'nin de yaralandığı belirtildi. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem