Financial Times: David Beckham, efsaneleştiği Manchester United'ın yeni sahiplerinden biri olmaya açık

Financial Times: David Beckham, efsaneleştiği Manchester United'ın yeni sahiplerinden biri olmaya açık

Manchester United'lı eski futbolcu David Beckham'ın, efsaneleştiği İngiliz kulübünü satın alacak bir konsorsiyumun içinde olmaya sıcak baktığı belirtildi.

Financial Times'a konuşan kaynaklara göre Beckham, potansiyel alıcılarla masaya oturmaya hazır. Efsane futbolcunun kulüple ilişkisi sebebiyle onun dahil olacağı alıcı grubu, rekabet ettikleri arasında bir adım öne çıkabilir. 

Kaynaklar, eski İngiltere milli takımı kaptanının Manchester United'ın yakın tarihinde oynadığı rolün herhangi bir alıcı için "hayati öneme" sahip olabileceğini ifade etti. 

Glazer ailesi bu hafta Manchester United için "stratejik alternatifleri inceleyebilecekleri bir süreç başlattıklarını" ifade etti. Bu, 17 yıl sonra kulüpteki Glazer hakimiyetinin bitmesi anlamına gelebilir. 

Bir bankacı, Glazer ailesinin kulübü 7 milyar Sterlin'e satabileceği değerlendirmesinde bulundu.   Beckham tek başına bu fiyatı karşılayamasa da bir yatırım konsorsiyumunda önemli rol oynayabilir. 

Britanya'nın en zengin insanı olan Jim Ratcliffe'in sözcüsü ağustos ayında, "Eğer kulüp satılıksa Jim kesinlikle alıcıdır" demişti. Ratcliffe geçen ay Glazer'larla görüştüğünü ancak kulübü satmaya yanaşmadıklarını bildirmişti.

Daily Star'ın iddiasına göre Apple CEO'su Tim Cook da kulübe 5.8 milyar Sterlin teklif etti. İddiaya göre Apple aralarında The Raine Group'un da bulunduğu satışı denetlemekle görevlendirilen bankalarla görüşmelere hazırlanıyor. 

Manchester United'ın değeri son olarak 3.75 milyar Sterlin olarak belirlenmişti. Ancak Chelsea'nin 4.25 milyar dolara satılması nedeniyle United'ın satış fiyatının daha daha da yüksek olması bekleniyor.