Fitch Ratings, Türkiye’nin kredi notunu açıkladı

Fitch Ratings, Türkiye’nin kredi notunu açıkladı

Fitch Ratings, Türkiye’nin kredi notunu "BB-" olarak teyit ederken, görünümü "negatif"ten "durağan"a revize etti.Fitch Ratings, Türkiye’nin kredi notunu açıkladı. Türkiye'nin kredi notunu "BB-" olarak teyit eden kredi derecelendirme...

Fitch Ratings, Türkiye’nin kredi notunu "BB-" olarak teyit ederken, görünümü "negatif"ten "durağan"a revize etti.

Fitch Ratings, Türkiye’nin kredi notunu açıkladı. Türkiye'nin kredi notunu "BB-" olarak teyit eden kredi derecelendirme kuruluşu, Türkiye'nin görünümünü "Negatif"ten "Durağan"a revize etti.

Habertürk'ün haberine göre 2020 enflasyonunu yüzde 12 olarak tahmin eden Fitch, aynı yıl için yüzde 3,1 büyüme öngörüyor. Türkiye ekonomisinin dengelenme konusunda ilerleme kaydettiğini belirten Fitch, dış finansman ihtiyacının yüksek olduğuna dikkat çekerek "kırılganlık kaynağı" olduğunu söyledi.

TEMMUZ AYINDA BB-'YE DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ

Fitch, bu kararıyla 7 yıl aradan sonra ilk kez Türkiye'nin karnesine dair olumlu bir değerlendirme yaptı.

Kuruluş, en son 2012 kasım ayında Türkiye'nin notunu yatırım yapılabilir seviyeye yükseltmiş ardından kredi notu ya da görünümüne ilişkin yükseltme yapmamıştı.

Fitch Ratings son olarak geçen temmuz ayında Türkiye'nin kredi notunu BB'den 'yatırım yapılabilir seviyenin' 3 kademe altında bulunan BB-'ye düşürmüştü.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika