Flaş! AKP Sözcüsü Ömer Çelik İlker Başbuğ için tarih verdi

Flaş! AKP Sözcüsü Ömer Çelik İlker Başbuğ için tarih verdi

AKP Sözcüsü Ömer Çelik gündemi değerlendirmek üzere yaptığı basın toplantısında konuştu. Çelik,  Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’un açıklamasıyla gündeme...

AKP Sözcüsü Ömer Çelik gündemi değerlendirmek üzere yaptığı basın toplantısında konuştu. Çelik,  Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’un açıklamasıyla gündeme gelen, askerlerin sivil mahkemede yargılanmasının önünü açan kanun teklifi tartışmalarına ilişkin açıklama yapan Çelik, "Arkadaşlarımız Başbuğ’a gereken karşılığı verecektir" dedi. Çelik, AKP'li vekillerin yarın Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

41 kişinin hayatını kaybettiği çığ felaketiyle ilgili Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan’ın bölgede "Çığ tehlikesi var" uyarılarına rağmen iş makineleriyle yolu açtırmaya çalışarak ikinci çığa yol açabilecek bir tedbirsizlikte bulunduğu yönündeki açıklamasını eleştiren Çelik, gündeme ilişkin şunları kaydetti:

“Üst süte üzücü olaylar yaşadık. Çığ hadisesi hepimizi derinden yaraladı. Birincisinin acısı geçmeden ikincisi içimizi yaktı. Çok sayıda kaybımız oldu. kaybettiğimiz canlar için Allah’tan rahmet diliyoruz. İlgili arkadaşlarımız olyı yerinde takip ediyor. Bu hadiseyle ilgili üzüntümüz devam ederken Sabiha Gökçen’deki kaza ile yine kaybettiğimiz vatandaşlarımız oldu. Bu da üzücü bir hadise. Bununla ilgili yorumlar yapılıyor. Savcılık soruşturma yürütüyor. Çeşitli mecralarda spekülatif haberler var. Bunlara itibar edilmemesi gerekir. Bu üzücü hadise ile ilgili yüreğimiz yanarken ölüm haberleri yaralı haberleri konusunda hassas olmak gerekir.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı çığ altından kurtarıldı. Çığa arkadaşımızın sebep olduğu gibi gazetecilik faaliyetiyle izah edilmeyecek yakıştırmaları oldu. Haksız vicdansız bir açıklama oldu. Sonunda o gazeteci de özür dilemiş. İnsanları kaygı ve endişeye sevk ediyoruz. Bunun dili konusunda yüksek hassasiyet gösterilmeli."

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika