Flaş! Bahçeli'den İmamoğlu'na: Virüs kadar tehlikeli!

Flaş! Bahçeli'den İmamoğlu'na: Virüs kadar tehlikeli!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

 Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle: "Şenay Aybüke 22 yaşındaydı henüz 7 aylık öğretmendi. Yıllar içinde pek çok öğretmenimizi teröre kurban verdik. Ne vatandan vazgeçeceğiz ne de ihanete göz yumacağız. İnanıyorum ki şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır. Öğretmenlerimiz bize bilginin kafamıza doldurduklarımız değil, kafamızdan çıkanlar olduğunu öğreten cevherlerimizdir. Covid-19 salgınında uzaktan eğitim öğretim yoluyla yeni dünyanın kapıları hızla açılmaktadır. Öğretmeni sınıfından koparan, öğrenciyi okuldan mahrum eden bu salgının risk ve tehditlerini bütün yönleriyle kavrayıp stratejik avantaja çevirmek için kolları sıvamak zorundayız." 

EKREM İMAMOĞLU'NA YÜKLENDİ: VİRÜS KADAR TEHLİKELİ

Küçük bir virüs dünyayı alarma geçirmiştir. Bulaşma hızı giderek artış göstermiştir. Hayatın akış hızı yavaşlamazsa, gevşemeler yaşanırsa mücadele zorlaşacaktır. Sağlık Bakanlığımız bütün imkanları ile çalışmalarını icra etmektedir. Bu sürece destek vermek, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymak kendi sağlığımız ve toplum sağlığı adına zorunluluktur. Hiç kimse başına buyruk hareket etmemelidir. Özensizliğin, herkes ve kendimiz açısından maliyeti ileri düzeyde olacaktır. Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri ve Sağlık Bakanlığı açıklamaları dışında hiçbir değerlendirmeye kulak asılmamalı. Vaka ve vefat sayıları ile korku yaratacak, ipe sapa gelmez görüş paylaşanların samimiyetleri tartışmalıdır. İBB'nin vefatlarla ilgili Sağlık Bakanlığı'nı tekzip eden açıklamalarının itibar edilecek hiçbir yanı yoktur. Siyasi çıkar peşinde koşup devlet ile vatandaş arasında güvensizlik oluşturmaya çalışmak gafilce bir anlayıştır. Belediye işlerinden başka her şeye dil uzatan bu kendini bilmezin maksadı nedir. Yoksa CHP zihniyeti virüsün bulaşma hızından memnun mudur? Yalan bilgilerin paylaşıldığını ima etmek virüs kadar tehlikelidir.

BİR ÇAKICI AÇIKLAMASI DAHA

Bahçeli, 'Ülkücüden mafya, mafyadan ülkücü olamaz. Alaattin Çakıcı'nın bu devlete nasıl hizmet ettiğini bilen bilir, bilmeyenler de kendileri bilir' ifadelerini kullandı.

Politika