Flaş! Gül ve Davutoğlu’ndan sonra bir yeni parti daha geliyor…

Flaş! Gül ve Davutoğlu’ndan sonra bir yeni parti daha geliyor…

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın yeni parti kurma hazırlıkları gündemdeki yerini korurken, siyasetin solunda da yeni parti arayışları

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın yeni parti kurma hazırlıkları gündemdeki yerini korurken, siyasetin solunda da yeni parti arayışları başladığı iddia edildi.

Yeni parti kurma çalışmaları siyasetin sol yelpazesini de hareketlendirdi. Kamuoyu AKP içerisinden doğması beklenen yeni partilere dikkat kesilmişken, sol siyasette de yeni bir siyasi adres oluşturma düşüncesiyle arayışlar başladı.

Yeniçağ gazetesinden Muharrem Kılıç'ın haberine göre; Soldaki yeni parti arayışı şu anda sessiz sürerken, çalışmaların sonbahara doğru kamuoyu ile paylaşılması planlanıyor.

CHP’den ihraç edilen Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz, solda yeni parti çalışması yapan grubun sözcüsü durumunda. Yeniçağ’a konuşan Yılmaz, sol çizgide ama daha merkezde, koşulsuz parti içi demokrasiyi esas alan, milli bir oluşumu hayata geçirmeyi planladıklarını belirtti.Öztürk yeni parti çalışması ile ilgili, “Biz şu an yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Basında çıkan haberlerle ilgimiz yok. Biz işimize bakıyoruz. Milletin karşına çıktığımızda herkes bizim farkımızı anlayacak. Geniş bir çalışma ekibimiz var. Bütün kesimlerden insanlar var aramızda. Her türlü insanın kendini kolayca ifade edebileceği merkez bir yapı inşa ediyoruz. Partilerdeki Genel Başkan sultasını kıracağız. Mevcut partilerin hepsi bir birinin kopyası. Bu konudaki çalışmalarımızı görünce demokrat düşünen insanlar bize hak verecektir.” dedi.