HDP ilçe örgütüne polis baskını!

HDP Esenyurt İlçe Örgütü'ne polis baskını düzenlendi. Baskın sırasında İlçe Eş Başkanları Dilan Kılıç ile Ercan Sağlam gözaltına alındı.

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Esenyurt İlçe Örgütü binasına dün akşam saatlerinde polis baskını düzenlendi. Mezopotomya Ajansı'nda yer alan habere göre baskının gerekçesinin Esenyurt Belediyesi personelinin parti binasında dezenfekte işlemi yaptığı sırada çektiği ve sosyal medyada yaptığı paylaşımda Abdullah Öcalan'ın fotoğraflarının yer alması olduğu öğrenildi. Partililerin bilgilendirilmediği baskında, kapıyı koç başı ile kıran polis, binada yaklaşık 6 saat arama yaptı. Polisler baskında binada bulunan partinin evrak ve dökümanları ile kitaplar, flama, bayraklar ve bildirilere el koydu. İlçe Eş Başkanları Dilan Kılıç ve Ercan Sağlam da baskında gözaltına alındı.

SÜLEYMAN SOYLU: DÜNYANIN HİÇBİR DEMOKRATİK ÜLKESİNDE BUNA MÜSAADE EDİLMEZ

HDP Esenyurt İlçe Örgütü'nün görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şu ifadeleri kullandı: "Demokrasinin istismarı her daim mümkündür.. AİHM kararları, Venedik kriterleri vs.. Batı istismara müsaade etmiyor, Ancak bizden istiyor. Dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde buna müsaade edilmez..." 

Politika