Flaş iddia: FETÖ’cü olduğunu iddia eden M.A, hakim olmuş!

Flaş iddia: FETÖ’cü olduğunu iddia eden M.A, hakim olmuş!

Gazeteci Can Özçelik, kaleme aldığı yazısında, FETÖ'cü olduğunu olduğunu itiraf eden bir kişinin, Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim olarak görev yaptığını iddia etti.

 

Gazeteci Can Özçelik Odatv'de kaleme aldığı yazısında, Fetullahçı Terör Örgütü'ne üye olduğu itiraf eden M.A'nın Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim olarak görev yaptığını iddia etti. İşte o yazı; Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), FETÖ’cü olduğunu itiraf eden bir hakimi önce “Tanık” yapıp yıllar sonra “FETÖ bağlantılısın” diyerek meslekten atmıştı. HSK’ya “Bu nasıl olabilir” diyerek şu soruyu yöneltmiştim: “FETÖ ile irtibatlı olduğunu anlatarak ‘Tanık’ olarak ifade veren hakim ve savcılar içerisinde hala görevde olan var mı?” Ancak soruya yanıt almak mümkün olmadı. Aslında soru basitti. O yüzden yanıtını vereyim: Evet, var! Şöyle… Yıl: 2016. Yer: Ankara. M.A., isimli bir kadın o dönem hakim adayı ve yine “Tanık.” Şu anda Ağır Ceza Mahkemesi’nde görev yapan Hakim M.A., o ifadesine aynen şöyle başlıyor: “Fethullah Gülen’in lideri olduğu cemaat yapılanmasından lisede iken, 2008-2009 yıllarında haberdar oldum.” Dikkat edin, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bir hakim adayı ve şimdi hakim olan biri “Cemaat yapılanması” demekte ısrarcı.

FETÖ EVİNDE “ABLALIK” YAPAN AĞIR CEZA HAKİMİ

Hakim M.A’nın ifadesiyle devam edelim. 2010 yılında hukuk fakültesini kazanan M.A, Ankara’da evde kalmayı tercih ettiğini ve 4’üncü sınıfa kadar FETÖ evlerinde kaldığını söylüyor. “İtirafçı tanık” ifadesine şöyle devam ediyor: “4’üncü sınıfta bir iki ay ben ev ablalığı yaptım. Bu görevi, bana ev değiştirmek isteğimde ‘Yerimiz yok, bir ev ablası olursan ev değiştirmene izin veririz’ denilmesi üzerine, benim bir odada 3 kişi kaldığımızdan, bunaldığımdan, sevmediğim ev arkadaşı bulunduğundan kabul ettim.” ...

“ÖRGÜT EVİ DEDİĞİNİZ YERE GİDİYORUM”

Şimdi sıkı durun... Hakim M.A., “Tanık” olarak ifade verdikten sonra ifadeyi alan kişilere dönerek şu sözleri söylüyor: “Şimdi buradan çıkıp sizin ‘örgüt evi’ diye bahsettiğiniz yere gidiyorum.” Evet bu kadar net! Bu hakim halen ağır ceza mahkemesinde görevli. Yani terör davalarına bakıyor! 

Politika