Flaş... İki ilde 65 yaş üstü için sokağa çıkma kısıtlaması getirildi

Flaş... İki ilde 65 yaş üstü için sokağa çıkma kısıtlaması getirildi

Sivas ve Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklamalara göre 65 yaş ve üstü vatandaşlara koronavirüs tedbirleri gerekçesiyle sokağa çıkmalarına kısıtlama getirildiği bildirildi.

 

Sivas ve Gaziantep'te koronavirüs tedbirleri gerekçesiyle 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkmalarına kısıtlama getirildiği açıklandı.

SİVAS

Sivas'ta artan koronavirüs vakaları üzerine ek tedbirler alınmaya başlandı. Sivas Valiliği 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması getirildiğini duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada “İl Hıfzıssıhha kurulu kararınca; 65 yaş üzeri vatandaşlarımıza, risk grubunda olmaları sebebiyle salgının etkilerinden korumak amacıyla sokağa çıkma kısıtlaması getirilmiştir” denildi. Kısıtlama kapsamı 17:00 ile 10:00 saatleri arası olarak duyuruldu. 65 yaş üstü vatandaşların 10:00 ile 17:00 saatleri arasında ise sokağa çıkabilecekleri belirtildi.

GAZİANTEP

Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından 65 yaş üstü vatandaşlarla ilgili alınan yeni kararı duyurdu. Vali Gül, şu ifadeleri kullandı: * Covid-19 hastalığı maalesef en fazla büyüklerimizi etkiliyor. * 65 yaş üstü ulu Çınar'larımızı hep birlikte koruyup dualarını almaya ihtiyacımız var. * Gaziantep'te gelin ve damadın anne, baba, dede, anneanne ve babaannesi hariç 65 yaş üzeri kişilerin düğüne gitmesi yasaklanmıştır. * Toplu taşıma bulaş riskini arttırdığından; sabah 07.00-10.00 akşam 17.00-20.00 saatleri arasında toplu taşıma araçlarını kullanmaları, akşam 18.00'dan sonra sebze/meyve pazarına gitmeleri yasaklanmıştır.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika