Flaş... MHP'de ihraç sonrası kazan kaynıyor: Enginyurt MHP kavgası mahkemelik oldu

Flaş... MHP'de ihraç sonrası kazan kaynıyor: Enginyurt MHP kavgası mahkemelik oldu

MHP'de ihraç sonrası kazan kaynıyor.. Enginyurt MHP yönetimini mahkemeye veriyor

MHP'de ihraç sonrası yeni gelişmeler yaşanıyor. Cemal Enginyurt MHP'nin aldığı karar sonrası mahkemeye gidiyor.

MHP'den ihraç edilen Ordu milletvekili Cemal Enginyurt mahkemeye gidiyor. Memleketi Ordu' da bayramlaşmaya katılan Enginyurt bu kararı arkadaşlarıyla değerlendirdikten sonra aldı.ilk açıklamayı da Türkiye Gündemi'ne yaptı

Türkiye Gündemi sitesinin haberine göre, MHP den ihraç edilen Ordu milletvekili Cemal Enginyurt partisine geri dönebilmek için mahkemeye gidiyor.

Memleketi Ordu da bayramlaşmaya katılan Enginyurt bu kararı arkadaşlarıyla değerlendirdikten sonra aldı.

Ne olmuştu? 

Kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, partisinden ihraç edildi.

Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin fındık rekoltesi açıklamasına sert tepki göstermişti. Pakdemirli’nin rekolteyi beklenenden yüksek açıkladığını savunmuş ve “Tarım Bakanı bugün fındık üreticisine ihanet etmiştir” demişti.

“BU ARKADAŞLAR BİZİ YOK SAYIYORLAR” DEMİŞTİ 

MHP’li vekil, “Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur İttifakı’ndan başka bir şey söylemiyoruz. Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Her söze başladığımızda Cumhur İttifakı diyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi hiç, yok sayıyorlar. Her yerde yok sayıyorlar. Belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar. En son da bugün Tarım Bakanı” diye eklemişti.

Cemal Enginyurt geçen ay katıldığı bir YouTube yayınında, AKP hakkında yaptığı sert çıkışlar nedeniyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından uyarıldığını açıklamıştı.

Etiketler :