Formula 1 Türkiye saat kaçta, hangi kanalda yayınlanacak? Formula 1 ücretsiz mi?

Formula 1 Türkiye saat kaçta, hangi kanalda yayınlanacak? Formula 1 ücretsiz mi?

Koronavirüs salgını nedeniyle seyircisiz olacak yarışın hangi kanalda yayınlanacağı ise merak konusu oldu. İşte ''Formula 1 Türkiye Grand Prix'si hangi kanalda ve Formula 1 Türkiye Grand Prix'si saat kaçta?'' gibi soruların cevabı...

 

Formula 1 hangi kanalda sorusunun cevabı belli oldu. Formula 1 Türkiye Grand Prix'si 15 Kasım Pazar günü saat 13.10'da başlayacak.  Yarıştan 1 gün önce yapılacak sıralama turları ise 15.00'te gerçekleştirilecek. Formula 1'in Türkiye'deki yayıncısı S Sport, 9 Kasım Pazartesi'den itibaren yayınlarına başlayacak. S Sport, Grand Prix'sinin uydu üzerinden ücretsiz yayınlanacağını da açıklamıştı. https://tele1.com.tr/formuladan-paylasim-rekoru-kiran-michael-schumacher-ve-lewis-hamilton-videosu-242164/ TURKSPORU’nun en büyük destekçisi olarak Formula 1’in yeniden Türkiye’ye gelmesinden büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Formula 1 gibi dünyanın en önemli organizasyonlarından birisine ev sahipliği yapmanın ülkemizin tanıtımı açısından çok değerli olduğunu düşünüyorum. Tüm dünyadan 1 milyarın üzerinde kişinin izlediği Formula 1 heyecanını, Türkiye’de de TV+ ekranlarından yarışseverlere ulaştıracağız” dedi.

Formula 1 İstanbul yarışı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

Intercity İstanbul Park’ta koşulacak yarışta ilk yayın 13 Kasım Cuma Günü olacak. Saat 11.00’de başlayacak 1. Antrenman Turları canlı olacak TV+’ta olacak. Aynı gün 15.00’te 2. Antrenman Turları da yine canlı yayınlanacak. Yarış ise 15 Kasım Pazar günü 13.10’da TV+’tan ve S Sport'dan naklen yayınlanacak.

Program:

Sıralama turu: 14 Kasım 2020, Cumartesi Saat 15.00-16.00 Yarış: 15 Kasım 2020, Pazar 13.10

F1'de Türkiye'ye 2021 müjdesi!

Vietnam GP'nin, Formula 1'in 2021 takviminden çıkarılması sonrasında flaş bir gelişme yaşandı. Gelecek sezon Vietnam yerine İstanbul, İmola ve Portimao pistlerinden birisinin dahil edileceği açıklandı. Gelecek sezon 25 Nisan takvimine Vietnam yerine İstanbul, İmola (İtalya) ve Portimao (Portekiz) pistlerinden birinin dahil edileceği açıklandı. İstanbul'un bu yarışta bir adım önde olduğu öğrenildi. 15 Kasım'da İstanbul Park'ta yapılacak olan Türkiye GP başarılı bir şekilde tamamlanırsa ülkemizin şansının bir hayli yüksek olduğu bildirildi. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem