Fotoğraf takımı da ikiye bölmüş

Fotoğraf takımı da ikiye bölmüş

Mesut Özil ve İlkay Gündoğan’ın Erdoğan’la çektirdiği fotoğraf Alman Milli Takımı’nı ikiye böldü. Sponsorlar Mesut’u istemiyor.

2018 FIFA Dünya Kupası F Grubu’nda üçüncü ve son maçında Güney Kore’ye yenilerek grup aşamasında turnuvaya veda eden Alman Milli Takımı’nın elenmesinin faturası, Türk kökenli Alman milli futbolcu Mesut Özil’e kesildi. 

Milli takımın diğer Türk kökenli futbolcusu İlkay Gündoğan ve Mesut Özil’in mayıs ayında Londra’da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile bir araya geldiklerine ilişkin fotoğrafa da yer verilen haberde, Almanya’nın Dünya Kupası’na erken veda etmesinin nedenleri arasında bu olayın da yer aldığı savunuldu. Gündoğan’ın fotoğrafla ilgili görüşlerini açıklamasına rağmen Özil’in konu hakkında sessiz kalmasının milli takımda gergin havaya sebep olduğu ileri sürülen haberde, sponsorların ve yöneticilerin Mesut Özil’in milli takımdan atılmasını tasvip ettiği ileri sürüldü.

FOTOĞRAF NEDENİYLE TAKIMDA GRUPLAŞMA YAŞANDIĞI İDDİASI
Sami Khedira, Jerome Boateng ve Julian Draxler’in Özil’in yanında yer aldığı, diğer tarafta ise Bayern Münihli Maneul Neuer, Mats Hummels, Thomas Müller ile Real Madridli Toni Kroos’un bulunduğu öne sürüldü. Gazeteye açıklamalarda bulunan Khedira, bu konunun Dünya Kupası’ndan elenmelerine bahane edilmesini doğru bulmadığının altını çizdi.

Die Welt gazetesi ise milli takımda yeni bir yapılanmaya ihtiyaç duyulduğunu, Khedira ve Mario Gomez’in milli takımdan ayrılacak adaylar arasında yer aldığını ve 29 yaşındaki Mesut’un da bu kadroda geleceğinin olmadığını iddia etti. 

Özil, Twitter hesabından "Irkçılığa hayır" etiketiyle şu ifadeleri kullandı: "Dünya Kupası'ndan elenmek beni çok yaraladı. Yeteri kadar iyi değildik. Bunu aşmak için zamana ihtiyacım var"

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor