FOX Ana Haber sunucusu Portakal Anayasa Mahkemesine gidiyor

 FOX  Ana Haber sunucusu Portakal Anayasa Mahkemesine gidiyor

Ünlü haber sunucusu Fatih Portakal Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kişisel verilerinin yandaş medya organlarına servis ettiği gerekçesi ile hukuk nezdinden hakkına aramaya devam ediyor

Ünlü haber sunucusu Fatih Portakal Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kişisel verilerinin yandaş medya organlarına servis ettiği gerekçesi ile hukuk nezdinden hakkına aramaya devam ediyor.

FOX TV Ana Haber sunucusu ve gazeteci Fatih Portakal, kişisel verilerinin çalınıp sızdırılmasıyla ilgili instagram hesabından yeni bir paylaşım yaptı.

Medyafaresi.com / Derya Özkök'ün haberine göre; FOX TV Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal kişisel verilerinin neden bazı gazetelere sızdırıldığını Bakan Murat Kurum'a sormuştu. Ancak cevap alamamıştı. Portakal daha sonra kişisel verilerinin sızdırılması ile ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Yeni Asır Gazetesi hakkında da suç duyurusunda bulunmuştu.

İnstagram hesabından yeni bir paylaşım yapan Portakal, ''şimdi sırada Kişisel Verileri Koruma Kurumu var. Sonuna kadar gideceğim. Olmuyorsa Anayasa Mahkemesi o da olmazsa AİHM kadar gideceğim'' dedi. 

İşte Portakal'ın o paylaşımı: 

 

Doğrulanmış

Ülkede hak arayamamanın hali: Eğer yönetenleri eleştriyorsan hakkını arayamazsın. Onlar öyle zannetmeye devam edebilirler: sadece Çevre ve şehircilik bakanlığında olması gereken arazimin once çalınıp sonra sızdırılan fotolarıyla ilgili bakanlık hukuk hizmetlerinden gelen cevap özeti:

“Kisisel verilerimin çalınıp sızdırılmasıyla ilgili bilgilendirme yazısı nihayet hukuk hizmetleri müdürü tarafından avukatıma gönderildi. e devlet de yanıt hala yok. Her neyse 2 sayfalik cevapta özetle şu deniyor:

1- Yer eşi üstüne basvuruyu o yapmalıydı?

Biz karı kocayız medeni kanuna göre malımız ortak bunu bilmiyorlar her halde! Mernis’e göre kayıtlı adresim burası. Onu bile araştırmamışlar.

2-Hukuk müdürü Ahmet Küçükler bakanlık arşivindeki fotolar için hiçbir yayın organı ya da kişilere servis yapılmadığinı iddia ediyor!

İyi de, ben vermediğime göre birileri yandaş medyaya verdi! Kim verdi!?

3-Basvuru kişisel verileri koruma kapsamında değerlenemezmiş!

Yine soruyorum: Sadece devlette olması gereken fotolar nasıl çalındı? Yandaş gazete çalışanlarına servisi kim yaptı!? İçinizde bir şebeke var farkındasınız değil mi?

4- bakanlık iddialarımızı doğrular bulgulara ulaşamamış.

Ulaşmak istemezseniz zaten ulaşamazsınız. Olay bu kadar basit.

Gözümün içine baka baka yalan söylüyorlar. Aklımla dalga geçmenin ötesinde saf yerine koyuyorlar.

2 sayfalık cevap yazısında ancak kendilerini komik duruma düşrüyorlar!
“İnsan haklarına saygılı hukuk devleti”ymiş! Birey olarak hakkımı savunamamak ve alamamaktan sıkıldım artık.

Simdi sırada Kişisel Verileri Koruma Kurumu var. Sonuna kadar gideceğim. Olmuyorsa #AnayasaMahkemesi o da olmazsa #AİHM...”

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.