Fox Muhabiri Barış Kaya'dan Ömer Çelik'e: Sorma dediği soruları sorduğum için basın toplantısına alınmadım

Fox Muhabiri Barış Kaya'dan Ömer Çelik'e: Sorma dediği soruları sorduğum için basın toplantısına alınmadım

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısına almadığı Barış Kaya hakkında "kişisel" sorunları var dedi. Barış Kaya ise sosyal medyadan yanıt verdi. Kişisel değil, sorma dediği sorular yüzünden.

Ömer Çelik FOX TV muhabirinin neden toplantıya alınmadığını açıkladı
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrasında FOX TV muhabiri Barış Kaya'nın önceki toplantıya alınamaması hakkında "Bu şahsi bir problemdir" dedi.

Bazılarının takıntılı şekilde ağır ifadeleri olsa da kişiselleştirmemeye çalışıyoruz. Hepiniz buraya gelip katılıyorsunuz. Söz konusu muhabir, 3-4 ayda buraya gelen bir kişidir. Şimdiye kadar hiçbir şekilde engellenmesi söz konusu olmamıştır. Bunu kendisi de ifade ediyor. Bu arkadaşımız uyarıldığında sürekli olarak burada sıkıntı çıkmıştır. FOX yönetimine de bu iletilmiştir. Diğer muhabirlerle hiçbir problem olmamıştır.
Bu şahsi bir problemdir. Bu kurumların kuralları var. Buradaki kurallara uyulmasını da isteriz. Bazı siyasetçilerin dediği gibi basın özgürlüğüne engel bir şey de yok. Bunu getirip daha sonra ana haber bülteninde bir şahıs, kurumsal yapılarına yönelik bir tavır gibi sunuyor. AK Parti'ye karşı yeminli bir muhalefet üretebilirler. Bununla da bir sorunumuz yok. Ama kamuoyuna doğru bilgi vereceksiniz.

Çelik'in kişisel problemleri var dediği Fox TV Muhabiri Barış Kaya Cumhuriyet gazetesinin sosyal medya paylaşımını alıntılayarak Çelik'e yanıt verdi:

Ömer Çelik; "Fox Muhabirini kişisel davranışları yüzünden salona almadım. Buranın kuralları var" demiş.
Ruhsar Pekcan sorusunu sorma demişti, sordum.
Erdoğan Bayraktar sorusunu soracağımı da  biliyordu.
Salona almadı "Kişisel" değil.
Sorma dediği soruları sorduğum için almadı salona.

 

 

 

 

Medya