Fransa Cumhurbaşkanı Hollande: Seçimi Le Pen kazanabilir

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande: Seçimi Le Pen kazanabilir

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Fransa'da yaklaşan seçimlere yönelik açıklamalarda bulundu. 23 Nisan günü yapılacak Fransa Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk aşamasını aşırı sağcı Ulusal Cephe lideri Marine Le...

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Fransa'da yaklaşan seçimlere yönelik açıklamalarda bulundu. 

23 Nisan günü yapılacak Fransa Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk aşamasını aşırı sağcı Ulusal Cephe lideri Marine Le Pen'in kazanması beklenirken, anketlere göre Le Pen ikinci aşamada diğer iki adaya karşı da seçimi kaybediyor.

Hollande tarafından yapılan açıklamada, "Le Pen'in seçimi kazanması tehdidinin bulunduğu" söylenirken, Hollande bunu engellemek için elinden gelen "her şeyi yapacağını" belirtti.

François Hollande, "aşırı sağ Fransa'da son 30 yıldır hiç bu kadar güçlü olmadı, ancak Fransa teslim olmayacaktır" şeklinde konuştu.

Fransa Cumhurbaşkanı, 23 Nisan ve 7 Mayıs'ta yapılacak seçimlerin yalnızca Fransa'nın değil "Avrupa projesinin de kaderini etkileyeceğini" söyledi.

Le Pen, seçilmesi durumunda Fransa'nın Avro bölgesinden ayrılacağını, AB'den çıkış için de referandum yapılacağını söylüyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya