Fuat Ergin’den Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine şarkı!

Rap sanatçısı Fuat Ergin ve Gençlik Hareketi Koordinasyonu, Boğaziçi Üniversitesine atanan 'kayyum rektöre' karşı öğrencilere destek vererek, parça hazırladı.

Rap sanatçısı Fuat Ergin ve Gençlik Hareketi Koordinasyonu, Boğaziçi Üniversitesine atanan 'kayyum rektöre' karşı öğrencilere destek vererek, parça hazırladı.

Sözleri Fuat Ergin'e ait olan "Boğaziçi Hür" şarkısı 31 Ocak 2021 tarihinde Gençlik Hareketi Koordinasyonu’nun YouTube kanalında yayımlandı.

'ÜLKEMİZİN GELECEĞİ VE GENÇLERİMİZ

Ergin, Twitter hesabından "Geçen hafta Boğaziçi’nden öğrenciler bana ulaştılar, seslerini duyurmam için destek olmamı istediler ve ortaya bu şarkı çıktı. Ülkemizin geleceği ve gençlerimiz için kollarım her daim sıvalıdır" paylaşımı yaptı.

Fuat'ın yazdığı şarkının sözleri şöyle : "Gücünü öfkesinden alır gençlerin her biri Hareketin her bir öznesi var eder geleceği Kayyuma karşı haykır sesi Ayyuka çıktı Çürük içi Dikenli ve taşlı yollar yıldırmasın seni Haykır sesi Haykır sesi Özgürlüğün tadı pamuk şekere benzemez Dolambaçlı yollar irademizi yenemez Mücadele, hareket, gelecek bizim Kayyum, dayatma ve baskılar sizin Gücünü gencinden alan üniversitemiz Karşımızda İhvancılar susmayı bilmeyizy İçin içini yemesin Patladı sabrımız Boğaziçi Boğazımızda düğümler Boğaziçi Biz yolumuzdan dönmeyiz Boğaziçi Aynı gemi hikayesi yalan arkadaşlar Fare gibi kaçar hırsızlar sonunda Sesimiz yayılır dalga dalga İlime düşman olanın ağzında salya Evet bu bir kavga Gözü oyan karga Vazgeçmedik doğrudan elimizde pankart Ne ilk ne son bu mücadele ateşi yanacak Tek adamın kalesi yıkılacak İçin içini yemesin Kalk Boğaziçi Patladı sabrımız Boğaziçi Boğazımızda düğümler Boğaziçi Biz yolumuzdan dönmeyiz Boğaziçi Ben derim Boğaziçi Sen de hür Boğaziçi Hür Boğaziçi Hür Ben derim Boğaziçi Sen de hür Boğaziçi Hür Boğaziçi Hür Biz yolumuzdan dönmeyiz Bu toprakların umudu kim"

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika