FUE Saç Ekimi – DÜNYANIN ÜNLÜ TÜRK DOKTORLARI

FUE Saç Ekimi – DÜNYANIN ÜNLÜ TÜRK DOKTORLARI

Kimler? FUE yöntemi ile saç ektirmelidir – Dr. Kandulu

Eskiden FUE yöntemi için aşağıdaki kriterler vardı. Ancak günümüz teknolojisi ile saçının sıfıra vurulmasını kabul eden herkeste birinci tercih FUE dir. Çünkü FUE yöntemi ile daha çok sayıda kök ünitesi nakledilebilir ve yapan kişinin ustalığına göre de iz bırakmaz.
1. Ense bölgesindeki ince izin varlığı bile kişiyi rahatsız edecekse
2. Ense bölgesinde daha önceki saç ekimlerinden dolayı veya yapısal olarak gerginlik varsa
3. Saçlar çok kısa kestirme isteği varsa
4. Ense bölgesinde daha önce plastik cerrahi tekniklerinin kullanılmaması nedeniyle veya yara iyileşmesinde yapısal sorunlar nedeniyle genişlemiş iz varsa
5. Saç köklerinin yetersizliği nedeniyle vucut ve bacak kıllarının kullanılma zorunluluğu varsa saç ektirmede FUE yöntemi uygulanmalıdır.

 Saç ektirme sonrası yara ne kadar sürede kapanır ?

Saçlı derinin alındığı bölge şerit yönteminde dikilerek kapatılır. Her iki yöntemde de 7-15 içinde yaralar tam sağalmış olur.

Bir seansta en fazla kaç kök ekilir?

FUE yöntemi ile uygun hastalarda bir seansta 4000 greft, verici alanda saçı yoğun olanlarda 5500 kökün üzerinde ekim yapılabilir. Ancak bunun için çok tecrübeli ve hızlı bir ekip gerekir.
Ekilebilecek kök sayısı şerit yönteminde alınabilecek şeritin boyutu ve o bölgedeki köklerin sıklığına göre değişir. Kafa çevresi geniş olan birinden 2 cm X 20 cm boyutlarda boyutlarda bir şerit aldığımızı ve bu bölgedeki  saçların çok sık yani 100 kök/cm2 gibi bir yoğunlukta olduğunu düşünürsek 4000 kök elde edip ekmek mümkün olur. Ancak her hastada bu sınırlara ulaşmak mümkün olamamaktadır. Genelde bir seansta 2500 kök civarında kök ekilebilmektedir. FUE ile kombine edilirse bu sayı 3500 köke ulaşabilir.

Saç ektirme sonrası iz kalır mı?

Ekim yerinde herhangi bir iz kalmaz. Köklerin alındığı bölgedeki iz genelde 3 numara bir saçta görülmez. Ancak iz yapmaya yatkın kişilerde iz 1-2 mm den daha geniş olabilir. O takdirde FUE yöntem ile bu izi kamufle etmek mümkün olabilir.

Açıklığım çok fazla ise saç ektirme çözüm mü?

Saçlarınızda ve vucudunuzda yeteri sayıda kıl kökü olduğu sürece saç ekimi fiyatları ile sorunlarınız çözülebilir.

Saç ektirme sonrası ne zaman yıkanabilirim?

Ekimden ancak 72 saat sonra yıkanmanız mümkün. İlk 10 gün ekim yapılan yere özenli davranmanız gerekir.

Saçlarım seyrek saç ekimi yapılabilir mi?

Uyguladığımız mikro cerrahi teknikleri sayesinde artık seyrek bölgelerde de diğer köklere zarar vermeden ekim yapmak mümkün olabilmektedir.

Saç ekimi mevcut saçların dökülmesini durdurur mu?

Ekim bölgesinde genelde dökülmenin azaldığını gözlemlemekteyiz. Bunu bölgedeki kanlanmanın artması ve yeni ekilen saçlardan genlerin bölgedeki saçlara aktarımı sonucu olduğu sanılmaktadır.

Saç ektirme maliyetleri ile ilgili bilgi edinebilir miyim?

Maliyetler ekilen kök sayısı ve kullanılan teknikle ilgili olarak değişim göstermektedir.

Saç ektirme ile protez arasındaki fark nedir?

Protez saç ekimini bir alternatifi değildir. Sakat olan bir insana plastikten bacak prtoezi takmakla saç dökülme problemi olan bir kişiye saç protezi takmak arasında fark yoktur. Saç ekimi diğer plastik cerrahi işlemlerinde olduğu gibi bir rekonstrüksiyon yani kaybedilen dokuların tekrar kazandırılma işlemidir. Bu arada peruk da bir saç protezidir. Doğal görünüm olduğu söylense de peruk, protez veya ekimle uygulanan diğer plastik saçların asla doğal görünüm vermesi mümkün değildir. Kafa derisine bir kimyasalla yapıştırılan peruk veya postişin(diğer ismiyle saç protezinin) sağlıklı olması asla düşünülemez. Zaten sürekli bakım gerektiren bu tip protezler özel bakım, özel şampuan, özel berber gerektirmesi nedeniyle hem maaliyetli hem de yorucudur. Uzayan saçların uzamayan, bir süre sonra yapısı bozulan proteze uydurulması gerekir.

Saç ektirme sonrası ekilen saçlar uzuyor mu?

Ekilen kendi saçlarınızın kökleridir. Bu nedenle normal saçınızdan bir fakı yoktur. Ekimden kısa bir süre sonra saçınızı istediğiniz gibi kestirebilir istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Saçlarım hatalı ekildi, düzeltme imkanı var mı?

Hatalı ekilen saçları da düzeltmek mümkündür. Gerekirse FUE tekniği kullanılarak ekilen saçlar çıkartılarak düzgün bir şekilde tekrar ekilebilir.

Operasyon sonrasında yüzü şişmiş insan görüntüleri görüyoruz. Böyle bir durum var mı? 

Çok sayıda kök ekimi yapılan hastalarda ilk günlerde yüzde şişme nadiren gözlenir. Bazı ilaçlarla bu engellenebilir. Ancak şişme olsa bile 3-4 gün içinde zaten geçecektir. Bu nedenle herhangi bir probleme neden olmaz.

 

Saç ektirmede değişken fiyatlar neden kaynaklanıyor?

Saç ekimini uzman bir plastik cerrahın yönetimindeki bir ekip tarafından, modern teknik ve ekipmanla yapıldığı takdirde maliyetler yükseldiğinden fiyatlar biraz daha yüksek olmaktadır. Saç ekiminde diğer hastaları memnun ederek hastanın hastayı refere etmesi yöntemi ile hasta bulamayan sayıları giderek artan saç ekimciler fiyat kırarak hasta bulmaya çalışmakta ve yine aynı çark işlediği için giderek fiyatlarını düşürmektedirler. Ancak hastalarının az olmasının nedeni fiyatlar değil, başarısız sonuçlarıdır. Köklerin hazırlanırken ziyan edildiği, az sayıda kökün yanlış bir düzen içinde ekildiği bir klinikte sonuçta kimse saç ektirmek istemez.

Kimler saç ektirebilir?

Sağlıklı ve saçlı deride yanık lekeli ve bazı deri incelmesi ile giden hastalığı olmayan her yetişkin saç ektirebilir.

Saç ekiminde kullanılan yöntemlerle kaş ve sakal ekilebilir mi?

Kaş ve sakalda da benzer şekilde güzel sonuçlar almaktayız. Göğüsten alınan kıllar saç gibi uzar mı? Göğüsten alınan kılların saçlı deri bölgesine aktarıldığında uzama kapasiteleri artar. Göğsümde kıl yok bacaklarımdan alınabilir mi? Bacak, kasık ve uygun hastalarda koltukaltı kılları bile ekim için kullanılabilir.

Saç ekimi ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için https://www.hairhealthistanbul.com/tr/sac-ekimi/ adresini ziyaret edebilirsiniz