Galata Kulesindeki restorasyon skandalına İlber Ortaylı’dan sert tepki

Galata Kulesindeki restorasyon skandalına  İlber Ortaylı’dan sert tepki

İBB'den alınarak Kültür Bakanlığı'na devredilen asırlık tarihi kuledeki restorasyon skandalı sonrası Prof ortaylı sert kınuştu: Bu Vandalizm’dir, önünün alınması gerekir

İBB'den alınarak Kültür Bakanlığı'na devredilen asırlık  tarihi kuledeki restorasyon skandalı sonrası Prof ortaylı sert kınuştu: Bu Vandalizm’dir, önünün alınması gerekir.

Habertürk canlı yayınına konuk olan Ortaylı, Galata Kulesinde yapılan restorasyon çalışmalarına tepki gösterdi. Bakan yardımcısının yaptığı açıklamalara ‘’Müspet karşılıyorum’’ sözleriyle tepki gösteren Ortaylı, devlet yapılarının özellikle Kültür Bakanlığı bünyesinde kontrollü olması gerektiğini ve inşaat firmalarının restorasyon çalışmalarında görev almasının ihmal olduğunu belirtti. Teftiş görevinin her bakanlığın en başta hakkı sonrasında görevi olduğunu Kültür Bakanlığı’nda bu durumun daha önemli olması gerektiğini belirten Ortaylı, bu yapıların hassas yapılar olduğunu vurguladı. 

Ortaylı konuşmasının devamında müteahhitlerin bilgisiz davrandığını söyleyen Ortaylı, Galata Kulesinde yapılan restorasyon çalışması hakkında ‘’Bu Vandalizm’dir, önünün alınması gerekir” dedi.

Etiketler :