Galatarasaray'dan Fatih Terim ile anlaşma açıklaması

Galatarasaray'dan Fatih Terim ile anlaşma açıklaması

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, teknik direktör Fatih Terim ile sözleşme konusunda anlaştıklarını ve Genel Kurul sonrası imza töreni yapacaklarını söyledi.Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, TRT Spor'da yayınlanan Gündem...

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, teknik direktör Fatih Terim ile sözleşme konusunda anlaştıklarını ve Genel Kurul sonrası imza töreni yapacaklarını söyledi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, TRT Spor'da yayınlanan Gündem Futbol programında sarı kırmızılı camia hakkındaki son gelişmeleri anlattı. Cengiz, Fatih Terim’in takımda kalacağını açıkladı.

Cengiz'in açıklamaları şu şekilde:

Galatasaray adının olduğu her yerde şampiyonluk için mücadele eder. Bursaspor maçı şampiyonluk ümitlerimizi pekiştirdi. İnşallah bu sezon da şampiyon olacağız.

“Gönüllerimiz birlikte. Hocamızla devre arasında imza töreni yapmak istedik, fırsat bulamadık. Şimdi yapalım desek bunu Genel Kurul'da oy almak için yapıyoruz değerlendirirler diye yapmadık. Genel Kurul'dan sonra hocamızla bir imza töreni gerçekleştireceğiz.”

'DİAGNE BÜYÜK BİR OYUNCU'

“Mbaye Diagne çok büyük bir oyuncu ve özellikle hocamızın istediği bir oyuncu. Teknik heyet ne derse, yapmaya çalışırız. Diagne transferi bizi zorladı ama doğru bir tercih. Biz hale UEFA'da artı durumdayız. Attığım her adımda forvet dediler. Ben bundan rahatsız olmadım. Bu ilgiyi gösterir. Taraftar takımına sahip çıkıyor. Ait olmak değil sadece, sahiplenmeniz gerekiyor. Diagne 3 golü hemen atamadı diye hemen yuhlamamamız gerekir. Roma bir günde kurulmadı, olacak.”

“Biz Eskişehir'den bir futbolcu aldık, çok zorlandık. İsim vermek istemiyorum. Biz de kendi evlatlarımızın yetişmesini ve parlamasını istiyoruz.”

'ALGIYI KIRMAK MÜMKÜN DEĞİL'

“Amatör branşlarda çok düşük bütçelerle oynuyoruz. 3 büyük kulübün büyük olmasının nedeni amatör sporlara verdikleri değerdir. 2011'den beri voleybolda ilk kez Türkiye Kupası finaline kaldık. Malatya'ya gittim, Bursa maçına gitmedim diye eleştirildim. Algıyı kırmak mümkün değil. Teşekkür beklemiyorum ama hakkaniyetli yorumlar bekliyorum.”

'HESAP YAPTIRDIK 10 MİLYON VERMEMİZ GEREKİYOR'

“Stadın üstünün kapanması biraz zor görünüyor. Teknik olarak 1-2 yıl stadı komple kapatmak gerekiyor. Kapatırsak Olimpiyat yolu görünüyor. Bunu düşünemiyorum bile. Stadın boyanması için de telif hakkının dolması gerekiyor. Ama görüşmeler sürüyor. Stat açılışından beri neredeyse 10 yıl olacak hiç bakım yapılmadı. Hesap yaptırdık 10 milyon vermemiz gerekiyor. Ona veremedik Diagne'ye verdik.”

<>