Galatasaray, Diagne hakkındaki ırkçı söylemleri nedeniyle Emre Bol'e dava açacak!

Galatasaray, Emre Bol'un Senegalli forveti Mbaye Diagne ile ilgili ırkçı söylemlerine ilişkin Bol'e dava açacağını açıkladı.

 

A Spor yorumcusu Emre Bol, son maçta 3 gol atan Galatasaray'ın Senegalli forveti Mbaye Diagne'nin performansını yorumlarken; "Bunlar cahil çocuklar ya, bu Senegal'de kim bilir bu okudu okumadı bilmiyoruz. Orada timsah yiyordu, geldi burada topçu oldu. Adam çok şey değil, cahil, onlara biraz iyi yaklaşmak lazım, düzgün yaklaşmak lazım'' ifadelerini kullanmıştı. 

Hukuki süreci başlatacağını duyuran Galatasaray açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Emre Bol isimli şahıs, A Spor'da yayınlanan "Sabah Sporu" adlı programda, profesyonel futbolcumuz Mbaye Diagne hakkında asla kabul edilemeyecek, ırkçılık ve hakaret niteliğinde sözler sarf etmiştir. Eleştiri kavramından uzak ve ahlaktan yoksun sözleri nedeniyle bu şahıs hakkında gerekli tüm hukuki işlemler ivedilikle başlatılacaktır. Seviyesiz yorumlarıyla Türk spor basınını kirleten ve bir insanlık suçu olan ırkçı söylemleriyle ülkemizin uluslararası imajına da büyük zarar veren bu şahsa tüm spor camiasının da gerekli tepkiyi vermesini bekliyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Spor