Galatasaray, Falcao’nun 7 milyon Euroluk maliyetine sponsor desteği alacak

Galatasaray, Falcao’nun 7 milyon Euroluk maliyetine sponsor desteği alacak

Galatasaray, Monaco'nun Kolombiyalı golcü Radamel Falcao ile anlaşmaya vardı. Yıldız oyuncunun 7 milyon Euro'luk maaşının 3.5 milyonu kulüp, 3.5 milyonu ...

Galatasaray, Monaco'nun Kolombiyalı golcü Radamel Falcao ile anlaşmaya vardı. Yıldız oyuncunun 7 milyon Euro'luk maaşının 3.5 milyonu kulüp, 3.5 milyonu sponsor desteğiyle ödenecek. Monaco transfere onay verdiği an imzalar atılacak. Fransız ekibinin Falcao için 3 milyon Euro bonservis bedeli istediği ifade edildi.

G.Saray'da transfer bombaları ardı ardına patlamaya başladı. Dün Seri'yi İstanbul'a getiren sarıkırmızılılar için dünyaca ünlü golcü Falcao ismi ön plana çıktı. Aslan'ın Kolombiyalı forvet ile her konuda anlaştığı, kulübü Monaco ile görüşmelerin sürdüğü belirtildi. Galatasaray, 33 yaşındaki oyuncunun 7 milyon Euro'luk maaşının 3.5 milyon Euro'sunu kendisi ödeyecek. Monaco'nun oyuncu için 3 milyon Euro bonservis bedeli istediği ifade edildi.

Haftada 187 bin Euro kazanıyor

Bu arada Fransa basını Falcao için devreye giren son kulübün Porto olduğunu yazarken İspanyollar ise Espanyol'un oyuncu için zemin aradığını iddia etti. Monaco'da haftalık 187 bin Euro kazanan Falcao için teknik direktörü Jardim, "Bizim için değerli bir oyuncu. Ama maliyeti çok yüksek" demişti. Falcao'nun sözleşmesi 2020 Mayıs'ta bitiyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor