Galatasaray, menajer komisyonu iddialarını yalanladı

Galatasaray, menajer komisyonu iddialarını yalanladı

Galatasaray'da teknik direktör vazgeçemediği isim Ryan Donk 14 Ağustos'ta 1 yıllık sözleşme uzatmıştı. Mukavelede menajer Winston Henry Haatrecht'e verilen komisyon dudakları uçuklattı.

14 Ağustos'ta Galatasaray'la 1 yıllık sözleşme yenileyen Ryan Donk'un sözleşme detayları ortaya çıktı. Mukavelede menajer Winston Henry Haatrecht'e verilen komisyon dudakları uçuklattı. Konuyla ilgili Galatasaray'dan açıklama geldi.

  Galatasaray'da teknik direktör vazgeçemediği isim Ryan Donk 14 Ağustos'ta 1 yıllık sözleşme uzatmıştı. Belçikalı menajer Willam D’Avila’dan aldığı oyuncular ve verdiği yüksek miktardaki komisyonlarla gündeme gelen Galatasaray’ın bir başka menajere de çok yüklü komisyon ödediği ortaya çıktı.

KOMİSYON DUDAK UÇUKLATTI

Söz konusu menajer Hollandalı Winston Henry Haatrecht... Lig Radyo'nun edindiği bilgi ve belgelere göre futbol camiasındaki kısaltması Winnie olan menajerin, Donk’un yenilenen sözleşmesi için aldığı komisyon dudak uçuklattı.

YÜZDE 97 KOMİSYON ALDI

14 Ağustos günü KAP’a bildirilen duyuru ile G.Saray Kulübü, Hollandalı oyuncuya 515 bin 750 euro net ücret ödeyeceğini taahhüt etti. Aynı gün yapılan ve TFF’ye bildirilen sözleşmede de oyuncuya brüt olarak 849 bin 296 euro ödeneceği kayıt altına alındı. 849 bin 296 euroluk ödemenin planlamasında dikkat çeken ayrıntı ise, bu miktarın sadece 46 bin 704 euroluk tutarının kasım sonuna kadar 4 taksitte yapılacak olması. Kalan miktar 2021 yılında ödenecek ve Galatasaray Mart'ta seçime giderse 498 bin 523 euroluk (garanti ödemenin % 59'u) son üç taksit yeni yönetime kalacak. Bu arada, bu miktar garanti ödeme... 14 Ağustos 2020 ile 31 Mayıs 2021 tarihleri arasında geçerli olan sözleşmeye göre Donk, 10 resmi maça 11'de çıkarsa 82 bin 500, 20 resmi maça 11'de başlarsa 82 bin 500 euro daha bonus alacak. Bu hesaplamada, Süper Lig ve UEFA organizasyonlarındaki maçlar bir, Türkiye Kupası maçları yarım katsayıya sahip. Bu bonuslar da 2020-21 sezonunun son resmi maçı oynandıktan sonra 30 gün içinde (Haziran ortasına kadar) ödenmek zorunda.

GALATASARAY'DAN YALANLAMA

Galatasaray, futbolcu menajerleri ile ilgili yaptığı açıklamada, "Haberde sözü edilen sözleşmede belirtilen ücret, söz konusu menajere olan geçmiş dönem borçları da dahil edilerek yapılandırılması sonucunda oluşan toplam rakamdır" ifadelerini kullandı.Sarı-kırmızılıların resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Son günlerde çeşitli mecralarda kulübümüzün, futbolcu menajerlerine yüksek komisyon ücretleri ödediği şeklinde asılsız iddialar içeren haberlerin yer alması üzerine açıklama yapma gereği doğmuştur. Haberde sözü edilen sözleşmede belirtilen ücret, söz konusu menajere olan geçmiş dönem borçları da dahil edilerek yapılandırılması sonucunda oluşan toplam rakamdır" denildi.

https://abcgazetesi.com/yuz-yuze-egitim-bir-gun-sonra-baslayacak-379638
Spor