Galatasaray'da 4 oyuncu Covid-19'u atlattı

Galatasaray'da 4 oyuncu Covid-19'u atlattı

Galatasaray, Süper Lig'in 11'inci haftasında Atakaş Hatayspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına devam etti.

Galatasaray, Süper Lig'in 11. haftasına Atakaş Hatayspor  ile oynayacağı maça hazırlanmaya devam ediyor. Sarı-kırmızılı kulüp aynı zamanda yaptığı açıklamada, koronavirüs testi pozitif çıkan futbolcuların beş oyuncudan dördünün negatife döndüğünü belirtti.

 

4 FUTBOLCUDAN İYİ HABER

Diğer taraftan, sarı-kırmızılı kulüpten, koronavirüs testleri pozitif çıkan oyuncularla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Lige verilen arada yapılan Covid-19 testleri pozitif çıkan beş oyuncumuzdan dördünün, gerekli izolasyon ve tedavi sürecinin ardından gerçekleştirilen testler ikişer kez negatif sonuçlanmıştır. Bu oyuncularımız, Türkiye Futbol Federasyonu'nun ilgili protokolü çerçevesinde bireysel idmanlara başlamış, oyuncularımızın Cumartesi günü oynanacak lig müsabakasından iki gün önce yapılacak rutin testlerinin negatif çıkması hâlinde maç kadrosunda bulunmalarının önünde bir engel kalmamıştır.

Oyuncularımızdan biri ise gerekli izolasyon ve tedavi süresi sonrası gerçekleştirilen testlerinde negatif netice elde etmesine rağmen, arada 25 Kasım Çarşamba günü yapılan bir testinde pozitif sonuca rastlanıldığı için, Türkiye Futbol Federasyonu'nun ilgili protokolü gereği 5 Aralık Cumartesi gününe dek takım antrenmanlarında, 9 Aralık Çarşamba gününe dek ise müsabakalarda yer alamayacaktır."

Galatasaray, Atakaş Hatayspor maçı hazırlıklarını yarın yapacağı antrenmanla sürdürecek.

 

Galatasaray'da 4 oyuncu Covid-19'u atlattı

Galatasaray'da 4 oyuncu Covid-19'u atlattı

Galatasaray'da 4 oyuncu Covid-19'u atlattı

Spor