Galatasaray’da ‘Abdurrahim Albayrak istifa kararı aldı’ iddiası!

Galatasaray’da ‘Abdurrahim Albayrak istifa kararı aldı’ iddiası!

Galatasaray'da 2'inci başkan Abdurrahim Albayrak'ın, Kasımpaşa yenilgisi sonrası yapılan toplantıda gerekli transferlerin yapılamamasından kendisini ve yönetimi sorumlu tutarak istifa kararı aldığı daha sonra bu kararından döndürüldüğü belirtildi.

 

Sarı-Kırmızılılar’da, Kasımpaşa yenilgisi sonrası başkan Mustafa Cengiz, 2'inci başkan Abdurrahim Albayrak, başkan yardımcısı Yusuf Günay ve Fatih Terim’in katıldığı kritik bir toplantı yapılmıştı. Fanatik'te yer alan habere göre görüşmeden, 'birlik ve beraberlik' mesajı çıkmış, "Şampiyonluğun en büyük adayı yine Galatasaray’dır" yorumu yapılmıştı. Ancak söz konusu toplantının bu kadar sakin geçmediği belrtildi. Alınan bilgiye göre Abdurrahim Albayrak’ın, Terim’in katılıp sonra ayrıldığı toplantıda çok gergin olduğu, transferler ve takıma gerekli takviyelerin yapılmaması sebebiyle kendisi ile yönetimi sorumlu tuttuğu bildirildi. Albayrak’ın, "Biz niye transfer yapamıyoruz" çıkışına başkan Cengiz ve yanındakilerin, "Limit aşımı halinde sıkıntı yaşarız, bu riski alamayız" cevabını verdiği belirtildi. Bunun üzerine Albayrak’ın, "O zaman ben bırakayım" diyerek istifa kararı aldığı, ancak daha sonra sakinleştirilerek bu kararından döndürüldüğü öğrenildi.

"100 milyon Euro mu vereyim…"

Flaş transferlerde her zaman ön plana çıkan ancak bu kez taraftarların eleştirdiği isimlerden biri haline gelen deneyimli yöneticinin, bu durumdan da rahatsız olduğu konuşuluyor. Daha önce kulübe sıkıntılı anlarda maddi katkı da yapan Albayrak’ın, artık buna da sıcak bakmadığı, yakın çevresinin, "Başkanlığa adaylığını koy" şeklindeki ısrarlarına, "Ne yapayım, başkan olayım da cebimden bu kez 100 milyon Euro mu çıkarayım?" yanıtını verdiği öne sürülmüştü.

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor