Galatasaray’dan Taylan kararı

Galatasaray’dan Taylan kararı

Takımın en az kazanan oyuncusu konumunda bulunan 26 yaşındaki orta sahaya zamlı yeni sözleşme teklif edilecek. İşte detaylar.

Sarı kırmızılı takım üzerinde gökkuşağı renkleri bulunan ve ‘Powered by pride’ (Gücünü onurdan alan) yazan bir tişörtle paylaşım yaptığı hedef gösterilen Taylan Antalyalı’yla yeni sözleşme imzalayacağı belirtildi.

Geçen sezon Marcao’dan sonra Galatasaray’ın en çok süre alan (3100 dakika) ismi olan Taylan Antalyalı, performansıyla A Milli Takım’a kadar yükselmeyi başardı. 2.2 milyon TL ile ilk 11’in en az garanti para alan oyuncusu konumundaki Taylan’a o dönemki yönetimden zam sözü verilmişti.

Ancak seçim süreci yüzünden takıma düzenli maaşlar ödenmediği gibi 26 yaşındaki orta saha oyuncusuna verilen söz yerine getirilmemiş oldu. Burak Elmas başkanlığındaki yeni yönetim ise milli futbolcuyla görüşme yapmayı planlıyor.

Sabah’ta yer alan habere göre, Taylan’ın ücreti takım içinde ortalama 4-5 milyon TL kazanan yerli oyuncularla aynı seviyeye çıkarılacak ve 2023’te bitecek sözleşmesi +1 yıl uzatılacak. İtalyan kulüpleri tarafından yakından takip edilmeye başlanan yıldız oyuncudan hocası Fatih Terim de çok memnun.

Terim, yeni sezon planlarını Taylan’ın takımda kalmasına göre şekillendiriyor. Fıtık ameliyatı olan genç futbolcu, sahalara dönene kadar ön liberoda yeni transfer Aytaç Kara yer alacak.

Etiketler :