Galaxy S10 5G kamera özellikleriyle DxOMark’ın yeni kralı oldu

Galaxy S10 5G kamera özellikleriyle DxOMark’ın yeni kralı oldu

Zirveye oynayan üreticiler, genel olarak üst segment modellerinin kamera fonksiyonlarıyla ( DxOMark ) müşterilerini cezbetmeye çalışıyorlar.

Akıllı telefon sektöründeki rekabet gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Şüphesiz bu rekabetin en yoğun yaşandığı alanlardan birisi de kamera teknolojileri. Özellikle zirveye oynayan üreticiler, genel olarak üst segment modellerinin kamera fonksiyonlarıyla ( DxOMark ) müşterilerini cezbetmeye çalışıyorlar.

Zaten Apple, Huawei ve Samsung gibi isimlerin genel olarak TV reklamlarında kamera özelliklerine yoğunlaşmalarının temel nedeni de bu.Hatta Huawei, P30 Pro için gerçekleştirdiği son etkinliğinde telefonun kamera özellikleri üzerine kurulu bir sunum gerçekleştirmiş ve cihazın DxOMark ’ın zirvesinde bulunuyor olmasına da ayrı bir önem vermişti.

DxOMark

Lakin geçtiğimiz gün beklenmedik bir gelişme yaşandı. Samsung’un 5G destekli ilk modeli Galaxy S10 5G, sürpriz bir şekilde P30 Pro’yu alaşağı ederek zirvenin yeni sahibi oldu. Galaxy S10 5G, ana kamera tarafındaki fotoğraf performansıyla 117 puan aldı.

Selfie çekim performansıyla 97 puan alan Galaxy S10 5G (P30 Pro’nun 89) ortalama çekim puanında zirveye yerleşti.

Bilindiği üzere Samsung 5G destekli S10 modelinde farklı bir kamera kurulumuna yer vermişti. S10+’da 3 ana kamera bulunurken, S10 5G modelinde ise 4 ana kamera kurulumu mevcut. Bu da haliyle iki model arasındaki bir performans farkı ortaya çıkmasına neden oluyor.

Oppo RX17 Neo ile iPhone X karşı karşıya