Galaxy S10+ maliyeti ile karşımıza çıktı

Galaxy S10+ maliyeti ile karşımıza çıktı

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S10+, çift ön kamera ve üçlü arka kamera kurulumu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Amerika’da 999

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S10+, çift ön kamera ve üçlü arka kamera kurulumu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Amerika’da 999 dolar Türkiye’de ise 7.500 TL‘ye sunularak Apple’a tokat gibi bir cevap verip şaftını kaydıran Samsung’un, bu modeli kaç dolara mal ettiği bugün ortaya çıktı.

TechInsights sitesinin ortaya çıkardığı Galaxy S10+’ın maliyet tablosu, Samsung’un bu telefondan ne kadar kazandığını gözler önüne seriyor. Açıklamalara göre; telefonun maliyeti toplamda 420 dolar. Bu 420 doların en büyük payı 86.50 dolar ile ekran ve 70.50 dolar ile işlemci ve yazılım geliyor.

RAM için 50.50 dolar ve kamera için 56.50 dolar harcayan Samsung, ilk etapta bu telefonunu iki katı fiyatına satıyor gibi görünebilir. Ancak telefonun maliyeti ile satış fiyatı arasında birçok etken var.

Bu etkenler arasında; pazarlama, Ar-Ge, reklam ve lojistik yer alıyor. Yani bu telefon Samsung’a direkt 420 dolara mal olmuyor. Bu etkenlerin ne kadar tuttuğunu bilmek güç olduğundan, Samsung’un bir adet Galaxy S10+ satışından ne kadar kar ettiğini hesaplamak çok zor.

Facebook Messenger’da gizli karanlık modu nasıl aktif edilir?

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji