Game of Thrones alternatifi diziler

Game of Thrones alternatifi diziler

Game of Thrones alternatifi diziler. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük ilgi gören Game of Thrones geçtiğimiz günlerde yayınlanan final bölümüyle

Game of Thrones alternatifi diziler. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük ilgi gören Game of Thrones geçtiğimiz günlerde yayınlanan final bölümüyle ekranlara veda etti. Gerçi dizinin final sezonu ve dolayısıyla da final bölümü çok yoğun eleştiriler aldı. Hatta izleyiciler final sezonunun tekrardan çekilmesi için dünya çapında bir kampanya başlattılar. Bu kampanyada kısa süre içerisinde 1 milyonun üzerinde imza toplandı. Nitekim toplanmaya da devam ediyor.

Elbette bu imza kampanyalarının kurumlar üzerinde bir bağlayıcılığı yok. Yani HBO dizinin final sezonunu tekrardan çekip çekmeyeceğine kendisi karar verecek. Game of Thrones’un bitmesiyle birlikte bazı izleyiciler kendilerini boşlukta hissedebilirler. İşte bugün ki yazımızda bu boşluğu dolduracak olan dizilerle karşınızdayız. Elbette hiç bir dizi GoT’un yerini doldurmayacaktır. Fakat yine de sizlere en iyi Game of Thrones alternatifi dizileri sunmaya çalışacağız.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri Game of Thrones alternatifi diziler listemizle başbaşa bırakalım.

GoT yerine izlenecek diziler

Vikings

Game of Thrones alternatifi diziler listemizin en başında Vikings bulunuyor. Her ne kadar GoT kadar olmasa da bu dizide de fazlasıyla yalan, dolan, arkadan iş çevirme ve pek tabi savaş sahneleri mevcut.

2013 yılında yayın hayatına başlayan dizi 5. sezonunu geride bıraktı. Yani bu dizi sizi hayli uzun bir zaman meşgul edecektir.

Spartacus

Eğer hala izlemediyseniz Spartacus de GoT’un bir alternatifi olarak listenize dahil edilebilir. Spartacus de içerisinde bol miktarda ihtiras, aldatmaca, yalan – dolan ve savaş sahneleri barındırıyor.

Direkt olarak olmasa bile dolaylı yoldan bu diziyi GoT’un alternatifi olarak kabul edebiliriz.

Troy Fall of a City

Game of Thrones alternatifi diziler listemizdeki bir diğer isim ise Troy Fall of a City. Bir Netflix dizisi olan Truva, 2018 yılında yayın hayatına başlamıştı.

Yaşanmış hikayelerden esinlenildiği belirtilen dizi, aşk, ihtiras ve savaş üçgeninde gelişen olayları merkezine alıyor.

Westworld

Listemizdeki bir diğer isim ise GoT gibi HBO imzası taşıyan Westworld. İlk bölümleriyle yoğun ilgi toplayan dizi sonrasında popüleritesini yitirmişti. Yine de son bölümleriyle önemli bir toplanmanın görüldüğü aşikar. Denemenizi tavsiye ederiz.

Bonus: Lost

Eğer finaliyle sizi sinir edecek bir başka dizi arıyorsanız 2004 – 2010 yılları arasında yayınlanmış olan Lost’a göz atmanızı mutlaka tavsiye ederiz. Lost da 2010 yılında final yaptığında izleyicilerden büyük tepki toplamıştı. Tabi ki o zamanlar sosyal medya bu kadar yaygın kullanılmadığı için izleyicilerin sesi yapımcılara kadar ulaşmamıştı.

Huawei, Amerika’da yasaklandı! Google ile aralarında neler oluyor?