Gamze Açar davasında yeni gelişme: Adli tıp raporu beklenecek

Gamze Açar davasında yeni gelişme: Adli tıp raporu beklenecek

Ankara’da lise öğrencisi Gamze Açar’ın iş görüşmesi için gittiği termal otelin 5’inci katından şüpheli bir şeklide düşüp yaşamını yitirmesiyle ilgili davada adli tıp raporunun beklenmesine karar verildi.

İnternette gördüğü iş ilanı üzerine 7 Kasım 2020 tarihinde Rıza Doğan ile irtibata geçip Kızılcahamam ilçesindeki termal otele giden Gamze Açar, kaldığı beşinci kattaki odanın balkonundan şüpheli bir şekilde düşerek hayatını kaybetti.

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında, Gamze Açar’ın otelde görüştüğü ve kendilerini devre mülk şirketi çalışanları olarak tanıtan 5 kişiden Rıza Doğan, Mehmet Doğan, Mustafa Emre Demiral ve Emre Eker tutuklandı, Hüseyin Emre Gürgen ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ankara Batı Adliyesi 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen bir önceki duruşmada, tutuklu sanıklardan Mehmet Doğan ve Emre Eker adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Görülen duruşmada tutuklu sanıklar Rıza Doğan ve Mustafa Emre Demiral ile tutuksuz sanıklar beraatlerini talep etti. Ara kararını açıklayan mahkeme, adli tıp kurumundan maktulün vücudunda oluşan kırık ve ekimoz morluklarının düşme anına mı yoksa öncesine mi ait olduğu, öncesine ait ise ne kadar süre öncesine ait olduğuna ilişkin daha önce talep edilen raporun beklenmesi ve durumuyla ilgili kuruma yazı yazılması kararlaştırıldı.

Sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilerek duruşma ertelendi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Kadın