Gazeteci Barış Pehlivan: Ahmet Çakmak’ın avukatları tehdit altında

Gazeteci Barış Pehlivan, 'Hudut Namustu' pankartı asan gençlerden ve zorla alıkonulup video çektirildiği söylenen Ahmet Çakmak'ın avukatlarının tehdit altında olduğunu ileri sürdü.

'Öfkeli Türk Gençler' imzasıyla 'Hudut Namustu' pankartı asan gençlerden biri olan Ahmet Çakmak, Twitter hesabından bir video yayımlamış ve bu videoda İYİ Parti İstalbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun pankartı astırdığını söylemişti. Sosyal medyada birçok kişi videonun tehdit altında çekildiğini iler sürmüştü ve yakınları Çakmak'a uzun süre ulaşamamıştı. Çakmak'a ulaşıldıktan sonra Gazeteci Nevşin Mengü tarafından Çakmak'ın emniyetteki ifadeleri paylaşılmıştı.

Çakmak ifadesinde Ankara Ülkü Ocakları Merkezi'ne davet edildiğini orada tehdite uğradığını ve bir şahsın evine götürülerek zorla video çektirildiğini ve Buğra Kavuncu'ya zorla iftira attırılmasının istediğini ileri sürmüştü. Uzun süre kendisine ulaşılmayan Çakmak, zorla alı konulduğunu ve tehditle video çektirildiğini emniyetteki ifadesinde söylemişti.

Gazeteci Barış Pehlivan, Halk Tv'de Haberakti programında Ahmet Çakmak'ın avukatlarının tehdit altında olduğunu söyledi ve avukatların endişli olduklarından dolayı isim vermemelerini istediklerini ileri sürdü. Pehlivan'ın söylediğine göre, avukatlar Ahmet Çakmak'ın başına gelenlerin kendi başlarına gelmesi hakkında tehditler aldığını söyledi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem