Gazeteci Işık'tan flaş iddia: Erdoğan, Ziya Selçuk'un istifasını kabul etti

Gazeteci Işık'tan flaş iddia: Erdoğan, Ziya Selçuk'un istifasını kabul etti

Candaş Tolga Işık, Twitter hesabından, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifa ettiğini öne sürdü.

Işık, Bakan Selçuk'un geçen hafta istifasını verdiğini ve AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da istifayı onayladığını belirtti.

Işık'ın paylaşımı şu şekilde:

"Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçen hafta istifasını verdi. Kaynaklar Cumhurbaşkanı'nın istifayı onayladığını belirtiyor. Yeni bakanın kim olacağına dair 2 aday var. Sanırım karar verildiğinde duyurulacak."

Selçuk Pehlivanoğlu yeni bakan olabilir

AK Parti'de Milli Eğitim Ziya Selçuk'un adı uzun süredir konuşuluyor.
Partiye olan mesafesi eleştiri olarak değerlendiriliyor.
Selçuk'un yerine getirileceği söylenen isim ise Selçuk Pehlivanoğlu. Anavatan Partisi (ANAP) kökenli.

selcuk-pehlivanoglu.jpg

Selçuk Pehlivanoğlu kimdir?

1963 yılında Ankara‘da doğdu. TED Ankara Kolejinden 1981 yılında mezun olmuştur.

1987 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş ve bir süre Almanya’da İnşaat Mühendisi olarak çalışmıştır.

Daha sonra Sepe İnş. Tic. ve San. Ltd. Şirketi’nde Genel Müdür olarak iş hayatını sürdürmüş, 1993 yılında siyasi hayatının başlangıcı olacak, Anavatan Partisi Gönüllüler Grubunu kurmuş ve başkanlığını yürütmüştür. 1997 yılında ANAP Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiş, 1998 yılında M.K.Y.K üyeliğine seçilmiştir.

1999 yılı Genel Seçimlerinde Ankara 2.Bölge 4.sıra milletvekili adayı olmuş ve 1999-2001 yılları arasında Genel Başkan Yardımcılığı ve Yardımcı Kuruluşlar Başkanlığı yapmıştır.

2002 yılında Genel Başkan Yardımcılığı, Seçim İşleri Başkanlığı ve Gönüllüler Grubu Başkanlığı görevlerinde bulunan Selçuk Pehlivanoğlu, 2003 yılından bu yana Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı olarak hizmet vermektedir.

Selçuk Pehlivanoğlu, Türk Eğitim Derneği Genel Başkanlığı, TED Yükseköğrenim Vakfı Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı ve TED Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

Eğitim