Gaziantep’de 5 yaşındaki çocuğuna yapılan işkence: Anne gözaltına alındı

Gaziantep’de 5 yaşındaki çocuğuna yapılan işkence: Anne gözaltına alındı

Gaziantep‘te annesi tarafından günlerce aç bırakılıp darbedilen 5 yaşındaki çocuk hastaneye kaldırıldı, anne gözaltına alındı.

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde iddiaya göre, zeytin toplamak için birkaç günlüğüne köye giden baba Cihan Y. eve geldiğinde çocuğunu işkenceye maruz kalmış halde buldu.

Baba Cihan Y, 5 yaşındaki kızının darbedildiğini fark edince sağlık ekiplerine haber verdi.

Olaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında anne gözaltına alındı. Baba Cihan Y. “Raporlu olan eşimin cezaevinden çıkmasını istemiyorum. Müebbet yatsın, o çocuğa da yazık, doktorlar bunun 1-2 günlük olmadığını söyledi.” dedi.

DARP İZLERİ BULUNDU

Uzun süre aç kaldığı anlaşılan çocuğun vücudunda ve yüzünde ağır darp izleri tespit edildi. Yoğun bakıma alınan çocuğun durumunun kötü olduğu öğrenildi.

“BEN GELMESEM O ÇOCUK ÖLÜRDÜ”

Baba Cihan Y, gazetecilere, eşinin sürekli çocuklara şiddet uyguladığını belirterek, şunları söyledi:

“Kime derdimi anlatacağımı bilmiyorum. Çocuklarım kardeşimde kalıyor. Kimim kimsem olmadığı için ne olacak bu çocuklar? Çocuklar bu şekilde olduğu için işe de gidemiyorum. Fabrikada çalışıyordum, bıraktım. Çocukların başına bir şey gelmemesi için çalışmak zorundayım. Zeytin toplamadan döndüğümde çocuğumu bu şekilde buldum. Raporlu olan eşimin cezaevinden çıkmasını istemiyorum. Müebbet yatsın, o çocuğa da yazık, doktorlar bunun 1-2 günlük olmadığını söyledi. İşten döndüğümde kapı açılmayınca üst kattan girdim. Baktım kız yatıyor, eşim suçunu bildiği için kapıyı açmıyor. İçeri girip kilidi kırdım, ambulansı aradım. Ben gelmesem o çocuk ölürdü.”

Öte yandan Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı ve anne F.Y’nin gözaltına alındığı bildirildi.

Annenin psikolojik tedavi gördüğü iddia edildi.