GAZİANTEP'TE CANLI BOMBA ALARMI: Emniyet'e saldırı girişi düzenlemek isteyen kişi yaralandı

GAZİANTEP'TE CANLI BOMBA ALARMI: Emniyet'e saldırı girişi düzenlemek isteyen kişi yaralandı

Gaztiantep Emniyet Müdürlüğü'nün giriş kapısı önüne gelen kimliği belirsiz kişi, iddiaya göre, "Üzerimde bomba diyerek" içeri girmek istedi.

Şüpheli, polisler tarafından etkisiz hale getirildi. Gaziantep Valis Davut Gül, şüphelinin yaralı olarak etkisiz hale getirildiğini belirtti.

Olay, saat 17.00 sıralarında, İl Emniyet Müdürlüğü önünde meydana geldi. Binanın giriş kapısına gelen kimliği belirsiz kişi, iddiaya göre, "Üzerimde bomba diyerek" içeri girmeye çalıştı. Bu sırada polisler, şüpheliyi silahla vurdu. Emniyet binasının bulunduğu Muammer Aksoy Bulvarı da şüphelinin canlı bomba olma ihtimali nedeniyle çift yönlü olarak ulaşıma kapatıldı, çevrede toplananlar ise uzaklaştırıldı. Bölgede geniş güvenlik önlemi sürdürülürken, olay yeri çalışması başlatıldı.

Valilikten açıklama

Gaziantep Valisi Davut Gül olayla ilgili, "Emniyet Müdürlüğümüzün önünde bomba süsü verilmiş şekilde saldırı girişiminde bulunan bir kişi polislerimizce yaralı olarak etkisiz hale getirildi." ifadelerini kullandı. Gaziantep Valisi Gül ayrıca, Emniyet Müdürlüğü önünde etkisiz hale getirilen kişinin çok sayıda adli kaydının bulunduğunu bildirdi.

Sabıkası yüksek

Emniyet Müdürlüğü binası önünde üzerinde bomba olduğunu söyleyen ve polisler tarafından vurularak etkisiz hale getirilen saldırganın 32 yaşındaki Ümit Koçyiğit olduğu ortaya çıktı. Ağır yaralı olarak kaldırıldığı Ersin Arslan Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi altında bulunduğu öğrenilen Ümit Koçyiğit’in daha önceden bir çok suçtan kaydı bulunduğu belirtildi.

Öte yandan İl Emniyet Müdürlüğü'ne 1 Mayıs 2016'da IŞİD terör örgütü tarafından bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmiş, 3 polis memuru şehit olmuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa