Gaziantep'te hayvan katliamı! Sokak sokak gezerek kedileri zehirlemeye devam ediyorlar!

Gaziantep'te hayvan katliamı yaşanıyor. İki gündür devam eden zehirleme olaylarında, şehrin bir çok bölgesinde çok sayıda kedi, kimliği belirsiz kişilerce zehirlenerek öldürüldü.

SULTAN KORKMAZ- ABC ÖZEL

Gaziantep'te hayvan katliamı yaşanıyor. İki gündür devam eden zehirleme olaylarında, şehrin bir çok bölgesinde çok sayıda kedi, kimliği belirsiz kişi yada kişilerce zehirlenerek öldürüldü. 

Canpati Derneği yönetim kurulu başkanı Cansu Karabacak'ın verdiği bilgilere göre, dün Gaziantep ili içerisinde çok sayıda kedi kimliği belirsiz kişi yada kişilerce fare zehri ile zehirlenerek öldürüldü.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken bugün de yine çeşitli mahalle ve bölgelerden zehirleme haberi geldi.fe03ac99-d50d-4395-a2dc-c928ee0648b1.jpg

Valilik olayla ilgili araştırmaların sürdüğünü duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, "İlimizde zehirlenen kedilerle ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu üzücü olayın faillerini bulup adalete teslim etmek boynumuzun borcudur..." dedi.

 

Kedileri zehirleyen kişi yada kişilerin geceden sabaha kadar mahalle mahalle dolaşarak hayvanları zehirlediği düşünülüyor. 

Dün yaşanan zehirleme olayında, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Gaziantep'te 13 kedinin zehirlenerek öldürüldüğünü duyurarak hayvan hakları yasasının bir an önce çıkarılması gerektiğini söylemişti.

51529910-b62f-413e-b7d2-d0a70b32195d.jpg

Katliam, Gaziantep'te hayvanseverleri ayağa kaldırdı. Hayvanseverler tarafından kurulan Canpati Derneği, herkesi kendi besleme bölgesinde bulunan hayvanlara sahip çıkmaya çağırdı. 

Deneğin sosyal medya hesaplarına çok sayıda ölü kedi ihbarı gelmeye devam ediyor. Resmi makamlardan edinilen bilgiye göre olayla ilgili soruşturmalar sürüyor.

3ba2aad6-4bf4-4eb1-8504-56aced46ff99.jpg

Hayvanları zehirleyen kişi ya da kişiler hakkında görgü tanığı yada kamera kayıtları ise henüz ortaya çıkmadı.

Zehirlenen kedilerin bir çoğu ölürken son anda kurtulanlar ise veteriner kliniğinde tedavi altına alındı. Canpati Derneği, söz konusu hayvanların fotoğraflarını sosyal medyadan yayarak yardım kampanyaları düzenlediklerini iddia eden kişilere karşı ise hayvanseverleri dikkatli olmaya çağırdı.

a8e86dec-4f60-43e3-8416-7145b4fd98bc.jpg

 

GENEL