Gebze-Halkalı Banliyö Hattı açıldı ama en önemli hastanelere durak konmadı

Gebze-Halkalı Banliyö Hattı açıldı ama en önemli hastanelere durak konmadı

Gebze-Halkalı banliyö hattı açıldı. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk sefere katıldı ve trenlerin makinist koltuğunda oturdu. Böylece hat en önemli duraklarından biri Samatya durağı olmadan açıldı. Ayrıca trenin ücretinin...

Gebze-Halkalı banliyö hattı açıldı. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk sefere katıldı ve trenlerin makinist koltuğunda oturdu. Böylece hat en önemli duraklarından biri Samatya durağı olmadan açıldı. Ayrıca trenin ücretinin ne kadar olduğu hala açıklanmadı.

Cerrahpaşa ve Samatya hastanelerine yakın olmasından dolayı bir zamanlar en çok kullanılan Kocamustafa Paşa durağı 200 metre kaydırılarak Samatya durağın olacak ve hastanelere buradan ulaşım sağlanacaktı.  Habertürk’te yer alan haber şöyle: TCDD, 26 Haziran 2018 tarihinde “Sirkeci-Kazlıçeşme Yüzeysel Hattın Yenilenmesi Yapım İşi” ihalesi açmıştı. Mehmet Demirkaya’nın haberine göre sonucu açıklanması beklenirken ihale iptal edildi. 6 Ağustos 2018 tarihli iptal kararında şöyle denildi:

“Yönetim Kurulu kararı kapsamında yer alan Sirkeci Bakım Atölyesi’nin ihale dosyasında yer almamasından, ayrıca ihaleye 2 firmanın teklif vermesi, tekliflerden birinin yaklaşık maliyetin üzerinde bulunması, dolayısıyla rekabete uygun ortam oluşmaması nedeniyle ve kamu yararı gözetilerek ihalenin iptaline karar verilmiştir.”

Sonuç olarak Gebze-Halkalı hattının en önemli duraklarından biri olan halk arasında hastaneler durağı olarak ta bilinen Samatya durağının sorunları çözülmeden hat devreye girmiş oldu

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika