Genç MÜSİAD'ın 15. Olağan Genel Kurulu

Genç MÜSİAD'ın 15. Olağan Genel Kurulu

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Genç MÜSİAD, gençlerden oluşan bir teşkilat olmanın ötesinde bir anlam içeriyor.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Genç MÜSİAD, gençlerden oluşan bir teşkilat olmanın ötesinde bir anlam içeriyor. Bu anlam, Türkiye'nin üretim geleceğinin istikametini/rotasını belirleyecek bir akım. Genç MÜSİAD'ı etkin kılan güç ise bizi biz icra eden değerlerimizdir." dedi.

Avdagiç, MÜSİAD Genel Merkez binasında gerçekleştirilen Genç MÜSİAD'ın 15. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, hem devlet hem millet olarak, asrın felaketi karşısında ortaya konulan birlik ve dayanışmanın, bölge insanıyla yardımlaşma gayretinin her türlü gayretin üzerinde olduğunu söyledi.

Devletin öncülüğündeki yardım çalışmalarına İstanbul Ticaret Odası olarak ellerinden gelen desteği ortaya koymaya çalıştıklarını dile getiren Avdagiç, afet döneminde gençlerin kendi öz değerleri ve gelenekleriyle atan bir kalbe sahip olduklarının görüldüğünü aktardı.

Avdagiç, başta Genç MÜSİAD üyeleri olmak üzere, deprem bölgesinde gece gündüz demeden, yorulma bilmeden katkı sağlayan gençleri kutlayarak, şöyle devam etti:

"Genç MÜSİAD, gençlerden oluşan bir örgüt olmanın ötesinde bir anlam içeriyor. Bu anlam, Türkiye'nin üretim geleceğinin istikametini/rotasını belirleyecek bir akım. Genç MÜSİAD'ı etkin kılan güç ise bizi biz yapan değerlerimizdir. Genç MÜSİAD, sadece 1990 yılında kurulan MÜSİAD'ın birikimiyle değil, aynı zamanda medeniyet havzamızın 1000 yılı aşan birikimini de dikkate alarak hareket etmeli. Bizim hedefimiz amaçsız zenginlik ve varlık sahibi olmak değil. Bizim canla başla çalışmamızın, gece, gündüz demeden daha çok üretmemizin, daha çok ihracat yapmak için çırpınmamızın, daha yüksek milli gelire ulaşmak için gayret göstermemizin, yüksek teknoloji ve yenilikçilik için çabalamamızın bir te sebebi var. O da bu ülkenin, bu coğrafyanın öz-sahipleri olarak, ve dahi milletçe, kaybettiklerimizi tekrar kazanabilmek.

Daha açık bir ifadeyle, bir Müslüman olarak ülkülerimizi ve hayallerimizi hayata geçirebilmek. Böyle bir hayalimiz yoksa bilelim ki biz Niçe'nin belirttiği hiçliğe doğru sürüklenme riskiyle karşı karşıyayız. Kanaatime göre bu konuda da yolumuzu aydınlatanlar işte bugün burada bulunan siz gençlersiniz. Mevlana Hazretlerinin güzel bir sözü var, 'Zikir, fikri titretir, harekete geçirir. O yüzden zikri, donmuş fikre güneş yap.' der. İşte ben Genç MÜSİAD'ın bizim evrensel değerlerimizin zikri olduğunu düşünüyorum. Türkiye'yi ekonomide küresel aktör yapacak donukluğu çözecek güneşimiz olacak bu gençler inşallah. Buna, inancımız tamdır."

Avdagiç, dün itibarıyla ülke için çok önemli sonuçları olacak yeni bir 2 aylık döneme girildiğini belirterek, "Bu süreçte buradaki tüm genç kardeşlerimin üzerine düşeni, bütün gerekliliklerini karşılayacak şekilde yapacaklarına olan inancımı da bu vesileyle özellikle paylaşmak ve bunu kendilerinden beklediğimi ifade etmek istiyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

"Gençliğin dinamizmi ve samimiyeti önemli"

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak da göreve gelen yeni yönetim kadrosuna başarılar diledi.

Olpak, gençliğin farklı avantajlara sahip olduğunu, gençliğin dinamizmi ve samimiyetinin önemli olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Bu çerçeve içerisinde istişareye riayet ederek, hasbilik ve hesabilik arasındaki o çizgiyi unutmadan, elbette akşam başımızı yastığa koyduğumuz zaman hakkıyla görevimizi yaptık mı hesabını da yaptıktan sonraki sürece biz kader diyoruz. Ondan sonrası Cenab-ı Hakkın takdiri. İnsanız hatadan hiçbir zaman ari değiliz. Eğer hata yaptıysak özür dilemeyi de unutmamak gerektiğini, bu dönemler içerisinde yaptığım görevler bana da öğretti.

Böylesi bir çerçevede bunu da ifade etmek isterim. Şunu görebiliyorum. Ben kendi genel başkanlığım döneminde tüzüğümüzde değişiklik yaparak Genç MÜSİAD Başkanlarımızı MÜSİAD Yönetim Kurulunun asli üyesi olmasına vesile olmuştum. Sonrasında devam ettirilebiliyor. Bana göre MÜSİAD'ın en önemli projesi olan Genç MÜSİAD'dan yetişmiş arkadaşlarımız da bundan sonraki süreçte MÜSİAD'ımızın genel başkanları olarak karşımızda olurlar diyorum."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.