Genç sanatçı Dilara Kutay’ın Paris fotoğrafları Gama Galerisi’nde sergilenecek

Genç sanatçı Dilara Kutay’ın Paris fotoğrafları Gama Galerisi’nde sergilenecek

Sekiz yıldır Fransa’da yaşayan genç sanatçı Dilara Kutay, iki yıl önce Cüneyt Ayral’ın Oğlak Yayınları’nda yayınlanmış olan "Benim Paris’im" adlı kitabının fotoğraflarından bir seçmeyi Gama Galerisi’n

Paris Fotoğrafçımız Dilara Kutay - Özel

Gama Galerisi’nde 15 Nisan’da açılacak olan sergi 30 Nisan’a kadar ziyaret edilebilir.

2 Hafta boyunca Gama Galerisi’nde kalacak serigisi için Dilara Kutay:

“Hayat ayrıntılarda saklıdır. Yaşamımız boyunca hep bir arayış içindeyizdir. 

Gözümüzün önünde olanın dışındaki herşeye karşı bir arzu, tutku besler hayaller kurarız. Anında tohumunu ekip filizlendirip büyütürüz içimizde. Hayat bizleri çiçek bahçeleriyle donatır, biz tahayyül ederiz. 

Olmayan çiçek bahçelerimize her gün bir fidan daha ekleriz.  Hayatı da, detayları da, rengarenk kokulu çiçekleri de kaçırırız. 

Çiçek 

Onu bize sevdiren nedir sizce? Bence sırrı ayrıntılarında saklıdır. O çiçeğe ne kadar doyasıya bakar, koklar, yaşarsanız; o kadar büyüleyici kalır hatıralarınızda. 

Her eser, her yaratım bir çiçektir. Sizleri bugün Paris’in çiçeklerini koklamaya davet ediyorum.” sözleriyle bir yandan da hayata bakışını ve felsefesini anlatıyor genç sanatçı.

dilara-ayral---paris-sergi-foto2-001.jpg

Fotoğraf: Dilara Kutay

dilara-ayral---paris-sergi-foto1.jpg

Fotoğraf: Dilara Kutay

Dilara Kutay kimdir?

1993 yılında İstanbul’da doğan Dilara Kutay Lise öğrenimini Fransa’da tamamladı. Üniversite öğrenimini halen Sorbonne Üniversitesinde edebiyat ve tarih üzerine sürdürüyor. Kara kalem, seramik gibi çeşitli güzel sanatlar çalışmalarına katılan genç sanatçının sanata olan ilgisinin küçük yaşlarda başlamış olduğu dile getiriliyor. Aynı zamanda viyolonselist olan Kutay’ın sergisinin "DÜNYA SANAT GÜNÜ" etkinlikleri arasına da alındığı biliniyor.

dilara-kutay-foto.jpg

Dilara Kutay