Gençlik kollarından İnce'ye ağır tepki: HAİN!

Gençlik kollarından İnce'ye ağır tepki: HAİN!

Muharrem İnce’nin parti kuracağı iddialarına CHP, İnce’nin doğrudan bir açıklama yapmadan bu konuyla ilgili bir değerlendirme yapılmasının doğru olmadığı görüşünü dile getirirken, CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan'dan çok sert tepki geldi.

Ozan Uyan,sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, CHP'nin 2018 yılında Cumnhurbaşkanı Adayı olarak gösterdiği İnce için "hain" nitelemesinde bulundu. Uyan, İnce için "CHP sayesinde bu memleketi yönetmeye aday olanlar kişisel menfaatleri sebebiyle yeni bir parti imasıyla bu onurlu bayrağa ihanet içerisinde olarak tarihte yerini hain olarak alacaklardır" diye belirtti.

Ozan Uyan'ın açıklamasının tamamı şu şekilde:

"Kaç kere genel, yerel, referandum, Cumhurbaşkanlığı seçimi geçirdik. Kazandık, kaybettik; Yeri geldi kaybettiğimizi bile bile sabahın son saatlerine kadar seçim tutanağı aradık bir oy daha fazla için... Yeri geldi dağ köylerinde bir oy için hemşerilerimizi ikna etmeye çalıştık. Yeri geldi binlerce genç yoldaşımız ile birlikte konserler verdik, alanlarda haykırdık, etkinlikler yaptık. Yeri geldi işten atıldık, yeri geldi okulumuz uzadı, yeri geldi bu genç yaşımızda baharımızı 6 okun onurlu bayrağına verdik. Hiçbir çıkar ve menfaat beklemeksizin Alın terimiz; Helal olsun! Feda olsun ! Ama hep bildik, bizi biz yapan her şeyi Cumhuriyet Halk Partisi'ne borçlu olduğumuzu... Şu açıkça bilinmelidir ki koca çınardan en fazla toz alırsınız, Ancak bugün Cumhuriyet Halk Partisi sayesinde milletvekili, veyahut Cumhuriyet Halk Partisi sayesinde bu memleketi yönetmeye aday olanlar kişisel menfaatleri sebebiyle yeni bir parti imasıyla bu onurlu bayrağa ihanet içerisinde olarak tarihte yerini Hain olarak alacaklardır. Ve biz gençler; Bizden sonra gelecek genç yol arkadaşlarımız; 59 yıldır olduğu gibi bu davanın en inançlı neferleri olacaktır. Ve biz biliyoruz ki; Her ne olursa olsun Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde ilk genel seçimde İKTİDAR olacağız!"

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika