Genetik mucizeler görme kaybının bile iyileştirebiliyor

Genetik mucizeler görme kaybının bile iyileştirebiliyor

Genetik mucizeler bilim insanları tarafından laboratuvarda yaratılıyor. Antibiyotiğe dirençli süper bakteriler ile savaşabilecek güçlü antibiyotikler gen teknolojisinin ilk mucizelerinden bir tanesi oldu.

Bilim insanları işitme kaybı olan farelerin DNA yapılarını değiştirdi. Böylece küçük bir değişiklik ile birlikte farelerin duyması hedefleniyor. Şimdiye kadar bu konuda iyi bir ilerleme kayıt edildi. Yine fareler üzerinde yapılan denemeler sonucunda obezitenin de benzer yöntemlerle engellenebildiği görüldü.

En büyük mucizelerden bir de boynuzsuz boğalar oldu. Uygulanan yeni bir yöntem ile birlikte 2016 yılında 2 yavru dünyaya geldi. Boynuzları olmayan bu yavrular genetik mucizelerden bir tanesi olarak görülüyor. Ayrıca ısı stresine karşı daha dayanıklı inekler yine gen teknolojisi ile yaratıldı.

en büyük genetik mucizeler

Görme kaybı olanlar için de yeni bir genetik teknoloji geliştirildi. Göze enjekte edildiğinde her iki gözün görüş açısının büyük oranda düzeldiği görüldü. Böylece görme engelli bireyler için büyük bir umut doğmuş oldu. Bilim insanları konuyla ilgili daha da ileriyede  gitti. Harvard Üniversitesi kapsamında yapılan çalışmalar sonucunda ölmekte olan farelerin daha uzun yaşaması sağlandı. Böylece ömürleri uzatılmış oldu.

En iyi egzersiz teknikleri bilim insanları tarafından açıklandı

Son olarak DNA içerisinde bazı veriler saklandı. İşin aslına bakacak olursak sadece bu bile büyük bir devrim anlamına geliyor. Genetik mucizeler devam ettikçe insanlık çok daha farklı bir noktaya ulaşacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji