George Floyd Amerika'ya Ders Mi Oluyor?

George Floyd Amerika'ya Ders Mi Oluyor?

Abd'de George Floyd'un ölümünün ardından pek çok şehir ve eyalet avr olan kuralları güncelleyerek yeni kurallar uygulamaya başladı.

Abd'de George Floyd'un ölümünün ardından pek çok şehir ve eyalet var olan kuralları güncelleyerek yeni kurallar uygulamaya başladı. Derek Chauvin'in Floyd'un boğazını 8 dakikadan fazla bir süre diziyle sıkması sonrasında en az 11 şehir bu müdahaleyi yasakladığını açıkladı.

İşte Türkiye'nin En Değerli Markası!

CNN'in haberine göre, en az 11 şehir ve belediyenin polisin bazı uygulamalarını tamamen yasakladığını bildirdi. Gözaltına alınan ve ikinci dereceden adam öldürme iddiasıyla yargılanan eski polis memuru Derek Chauvin’in George Floyd’un boğazını 8 dakika 46 saniye boyunca diziyle sıkması sonrasında birçok şehir yönetimi polislerinin bu uygulamayı kaldırmasını istedi.

Phoenix, Los Angeles, San Diego, Sacramento, Broward County, Miami, Chicago, Washington DC, Minneapolis, New York ve Houston’ın bu uygulamayı rafa kaldırdığı açıklandı.

Öte yandan California Valisi Gavin Newsom, güvenlik güçlerinin bu tür müdahaleler için eğitim verilmemesi için talimat verildiğini de aktardı.

Washington Valisi Jay Inslee de polisin bu uygulamasından vazgeçilmesini istediğini açıkladı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika