Gerger Taşımacılık iş ortağı Hasan Narınç’tan ekonomiye dair açıklamalar

Gerger Taşımacılık iş ortağı Hasan Narınç’tan ekonomiye dair açıklamalar

Dünyanın içinde bulunduğu ekonomik ve siyasi kıskacın en çok etkilediği ülkelerden birinin Türkiye olduğunu ifade eden Gerger Taşımacılık iş ortağı Hasan Narınç, “Ülkemiz bu zorlukları da aşacak.” Dedi.

 

İş insanı Hasan Narınç ülkemizdeki ekonomik duruma yönelik yaptığı açıklamada “Suriye savaşının yıkıcı etkisinin ardından mülteciler sorunu ile baş eden, ardından pandeminin başlaması ile son iki yıldır sağlıktan eğitime, çalışma yaşamından, sosyal aktivitelere kadar birçok konuda gelen sınırlamalar tam da bitiyorken bir de Rusya ve Ukrayna arasında başlayan savaş yine en çok ülkemizi etkiledi.” İfadelerini kullandı.  Narınç, bu günlerin geçici olduğunu ve insanımızın birçok zorluğun üstesinden geldiği gibi bu zorlukları da aşacağına inandığını dile getirdi.

 

“Kur artışı en çok ihracatçıya yaradı”

Gerger Taşımacılık iş ortağı Hasan Narınç, Türk Lirasındaki değer kaybının üreticiler için önemli bir problem olduğunun altının çizilmesi gerektiğini ifade ederken bu durumdan en fazla ihracatçı firmaların kazanç sağladığını belirtti. Lojistik sektörünün son dönemde masraflarında önemli bir artış olduğunu ve Rusya-Ukrayna savaşının bitmesi ile masraflarda düşüş beklediklerini ifade eden Narınç “Geçtiğimiz yıla göre sektörümüz açısından masraflar katlanarak arttı. En önemli masraf kalemimiz akaryakıt fiyatlarındaki artışla adeta yüzde 200’lere varan artışlar yaşadı. Bunun önemli bir nedeni yurt dışı kaynaklı olsa da ülkemizdeki ekonominin kırılgan olmasının da payı büyük.” Diyerek ekonomideki gidişatın sadece yurtdışı kaynaklı olmadığını vurguladı. Her şeye rağmen ülkemizin bu zor süreci başarılı bir şekilde atlatacağına inandığını, bu konuda yetkililere ellerinden gelecek her türlü desteğe hazır olduklarını belirterek açıklamalarını sonlandırdı. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam