Gergerlioğlu: Yapacak çok işimiz var

Gergerlioğlu: Yapacak çok işimiz var

Ömer Faruk Gergerlioğlu: Moral bozmak yok. Yapacak çok işimiz var.

Gözaltına alınan HDP eski Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu Twitter üzerinden paylaşımlarda bulundu. Dimdik ayakta olduğu mesajını veren Gergerlioğlu, "Moralim çok iyi" dedi.

Gergerlioğlu, "Buradaki ilk günümde gardım düşer gibi oldu fakat dimdik ayaktayım. Alnım açık, başım dik. Moral bozmak yok. Yapacak çok işimiz var" ifadelerini kullandı.

screenshot-98.png

Gergerlioğlu paylaşımlarına şöyle devam etti:

Ruhumu, aşkımı ve şevkimi hapsedemezsiniz ki! Biz zindanda da olsak milletin vekiliyiz. Susmayacağım, diz çökmeyeceğim. Yeter ki azmimiz olsun.

 

Oğlum Salih, ben arabaya zorbalıkla bindirilirken "Baba merak etme, yolunu sürdüreceğiz" dedi. Bu yetti bana. Onlar zalim ve zorbalar ama biz de sabırlı, adaletli ve vicdanlıyız.

 

Boğaziçili bir kardeşimin ajandasına yazıyorum burda. "Cezaevinde bizi anarsınız" demişti. Adeta kalbini hediye etmişti. Defter küçük ama manevi değeri paha biçilmez.

 

Ben aslında bu mücadelede bir neferim. Benim üzerimden yaymaya çalıştıkları korku düzeni daha önceden nasıl bu halkın güçlü iradesine tosladıysa şimdi de aynı şekilde bu halkın vicdanına yenilecektir. Moral bozmak yok.

Politika