Gerici Akit yazarı Sivas Katliamı ile Gezi’yi kıyasladı: Sivas’taki eylemin tamamı topu topu 6 saat sürdü!

Gerici Akit yazarı Sivas Katliamı ile Gezi’yi kıyasladı: Sivas’taki eylemin tamamı topu topu 6 saat sürdü!

Gerici Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, Sivas Katliamı ile Gezi Olayları'nı karşılaştırdı. 33 aydın ve yazarın öldürüldüğü Sivas Katliamı sanıklarının suçlu bulunmalarını hatırlatarak "Topu topu 6 saat.. Başı,...

Gerici Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, Sivas Katliamı ile Gezi Olayları'nı karşılaştırdı. 33 aydın ve yazarın öldürüldüğü Sivas Katliamı sanıklarının suçlu bulunmalarını hatırlatarak "Topu topu 6 saat.. Başı, sonu hepsi 6 saat.." ifadelerini kullandı.

Yeni Akit yazıişleri müdürü ve yazarı Ali Karahasanoğlu, Sivas Katliamı ile Gezi Olayları'nı karşılaştırdığı yazısında, 33 aydın ve yazarın öldürüldüğü Sivas Katliamı sanıklarının Türkiye Cumhuriyeti'nin anayasal düzeni cebren değiştirmeye teşebbüsten suçlu bulunduklarını işaret ederek, "Anayasal düzeni değiştirmek için gerçekten bir niyetin olsa.. Bir planlama yapmaya kalksan, 6 saat değil, 6 gün yetmez, 6 hafta yetmez.." ifadelerini kullandı.

Karahasanoğlu, Gezi olaylarının 6 aydan fazla süren bir isyan harekete olduğunu ve anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs suçu olma ihtimalının Sivas Katliamı'nda 1 ise, Gezi olaylarında 1 milyon olduğunu iddia etti.

Politika