Gerici profesör skandal açıklamasını savundu, kendisini eleştirenlere hakaret etti!

Gerici profesör skandal açıklamasını savundu, kendisini eleştirenlere hakaret etti!

Elazığ depreminin ardından yaptığı paylaşımla büyük tepki çeken Yıldız Teknik Üniversitesi'nin gerici profesörü Bedri Gencer, çocuk istismarını

Elazığ depreminin ardından yaptığı paylaşımla büyük tepki çeken Yıldız Teknik Üniversitesi'nin gerici profesörü Bedri Gencer, yaptığı açıklamayla çocuk istismarını bir kez daha savundu.

Paylaşımının depremle ilgisi olmadığını öne süren Gencer, "evlilik" adı altında çocuk istismarını savunmaya devam etti. Gencer, kendisine tepki gösterenler için "haysiyet cellatları" ifadesini kullandı.

Gencer, söz konusu açıklamasında şunları söyledi:

"Millet olarak kalbimizin Elazığ hüznü, duası ve gayreti ile dolu olduğu bu günlerde bu konu hakkında açıklama yapmak zorunda kaldığım için hakkınızı helal ediniz. Aziz milletimizin başı sağ olsun, fedakâr kahramanlarımıza selam olsun. İlim adamının vazifesi, doğrular kadar yanlışları göstermek, haksızlıklara karşı çıkmaktır. Burada sık sık dinen meşrû yaşta evlendikleri halde hapse atılan babaların çocuklarının âhının tutacağı uyarısında bulunuyoruz. Maksadı belli bazı yayın organları tarafından hedef haline getirildiğimiz şekliyle, son mesajımızda eğer milletçe yüreğimizin yandığı Elazığ depremini kasd etseydik “gayretullaha dokunduk” şeklinde bir ifade kullanırdık, “gayretullaha dokunmayalım” değil. Buna rağmen haysiyet cellatları, depremle ilgisi olmadığı için, çarpıtılmaması amacı ile mesajı kaldırdığımız halde mesajımızı depremle ilişkilendirerek, şahsımı hedef haline getirdiler, getirmeye devam ediyorlar. Aziz milletimizin firaseti, elbette hakikatin tanığıdır. Bir kez daha tüm kayıplarımız için rahmet diliyor, kamuoyuna saygılar sunuyorum."

Son Dakika Haberleri