Gökay Kalaycıoğlu Kimdir?

Gökay Kalaycıoğlu Kimdir?

Ünlü Türk televizyon sunucusu, haber spikeri ve akademisyen.

 

Gökay Kalaycıoğlu 26 Haziran 1983 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 

Meslek hayatına 2004 yılında Kanal D Haber Merkezi’nde başladı, sonrasında süreç TGRT Haber ile devam etti. Ekranla ilk buluşması ise 2007 yılında Tv ile gerçekleşti. Başarılı sunucu TvNet sonrasında TV8 ve 24 Tv ve 360 Tv’de görev yaptı. 

Bir buçuk sene görev yaptığı Tv8’de gün ortası kuşağı spikeri olarak görev aldı. Tv8’de görev yaparken aldığı transfer teklifi ile 24 Tv’ye geçen Gökay Kalaycıoğlu burada 6 sene boyunca önemli kuşakların moderatörlüğünü yaptı. 

24 Tv’de son yıllarda Hafta Sonu Ana Haber bülteni ve kritik yayınların aranan moderatörüyken, “ 24 Hafta Sonu “ programı sunuculuğunun sorumluluğunu da alarak popüler kültüre hizmet eden yayınlara imza atar oldu. Bu program ile kırılma noktasını yaşayan ve izleyicinin takdirini kazanan başarılı spiker, 24 Tv’deaktif görevine devam ederken eş zamanlı olarak Star Gazetesi Hafta Sonu Eki’nde iş, sanat ve medya dünyasından ünlü isimlerle kaleme aldığı röportajları ile “ Gökay Kalaycıoğlu İle Haber Bahane “ röportaj serisine başladı. Artık popüler sunucular arasında ismi anılmaya başlayan Gökay Kalaycıoğlu, 16 Ocak 2017 itibariyle aynı grup bünyesinde yer alan 360 Tv’ye Ana Haber Spikeri olarak kurum içi transfer oldu.

2018 yılı Ocak ayına kadar 360 Tv Ana Haber Spikerliği görevini devam ettiren Gökay Kalaycıoğlu için artık zaman bilgi birikimini gençlere aktarma zamanıydı. Mezunu olduğu, Can & Arsen Gürzap’ın kuruculuğunda Dialog Anlatım İletişim Merkezi’nde Sunuculuk – Spikerlik Teknikleri, Televizyon Haberciliği ve Röportaj Teknikleri derslerinin eğitmeni oldu. Aynı zamanda meslekte 15 yılını doldurduğu için İstanbul Kültür Üniversitesi Radyo – Televizyon Meslek Yüksekokulu’nda Radyo – Televizyon Haberciliği ve Diksiyon – Sunum derslerini verme teklifini aldı. Akademisyenlik ve eğitmenlik başarılı sunucu için halen devam eden bir diğer meslek kolu… 

Pandemi sürecinde 2020 yılına Star Tv Avrupa Yayınları’nda Güzel Yaşam isimli programını evinden online sunarak bir ilke imza atan Gökay Kalaycıoğlu, aynı yılın temmuz ayında aldığı bir teklif ile Uçankuş Tv’ye transfer oldu ve magazin dünyası ile tanıştı. Canlı Masa isimli Prime Time kuşağında yayınlanan tartışma programının moderatörü oldu. Aktif olarak Cumartesi – Pazar Magazin programları ile Uçankuş Tv’de moderatörlükyapan Kalaycıoğlu, çok sayıda ulusal / uluslararası organizasyonların sunuculuğunu da Master of Ceremonyunvanıyla üstlenmektedir.

Uçankuş TV’ye ek olarak, dijital dünyada da başarısını fark ettiren başarılı sunucu Türkiye’nin ilk haber portalı Haberlercom’un youtube kanalı için “ Haber Bahane “ ismini verdiği bir program ve röportajları ile yine büyük ilgi görüyor. 

Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. Ekonometri Bölümü mezunu olan Gökay Kalaycıoğlu, iyi derecede İngilizce ve Almanca dillerini bilmektedir. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem