Gökçe Okay Delagrange’den ''Çok titredim de mi kırdım?’ sergisi

Gökçe Okay Delagrange’den ''Çok titredim de mi kırdım?’ sergisi

Sanatçı Gökçe Okay Delagrange, “Çok titredim de mi kırdım?'' isimli sergisiyle sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Leman Kültür’de seyircilerle buluşacak serginin galası 16 Şubat Perşembe saat 18.30’da başlayacak. Sergi...

Sanatçı Gökçe Okay Delagrange, “Çok titredim de mi kırdım?'' isimli sergisiyle sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Leman Kültür’de seyircilerle buluşacak serginin galası 16 Şubat Perşembe saat 18.30’da başlayacak. Sergi 5 Mart’a kadar izleyicilerin beğenisine sunulacak.

''İNSANIN BÜTÜN DEĞERİ’

Gökçe Okay Delagrange, sergisiyle ilgili olarak, “İnsanın bütün değeri araştırmasında, çağrısında ve arzusundadır. Şair Marie Roujet ' den esinlenerek kurduğum bu sergide, çalışmalarım değişik dönemlerimin seçkilerinden oluşuyor. Resim, heykel, rölyef, marufla desenler ve cam altı resimleri yer alıyor. Sevda, özgürlük ve onur yolunda bir mizah mekânında bulunmayı tercih ettim.

GÖKÇE OKAY KİMDİR?

Go¨kc¸e Okay Delagrange, 1995 yılında Mimar Sinan U¨niversitesi Gu¨zel Sanatlar Faku¨ltesi Heykel Bo¨lu¨mu¨’nden mezun oldu. Delagrange, ardından Fransa, Paris Gu¨zel Sanatlar Akademisi’ne kabul edilmis¸ ve egˆitimini orada su¨rdu¨rmu¨s¸tu¨r. Sanatc¸ı, yurt ic¸i, yurt dıs¸ı c¸es¸itli sergiler ac¸mıs¸tır. I·stanbul S¸ehir Tiyatrolarında dekor, kostu¨m tasarımında, ve realizatör olarak çalışmıştır . Halen, I·stanbul’da kendi ato¨lyesinde sanat c¸alıs¸malarını su¨rdu¨rmektedir. ayrıca c¸ocuk ve genc¸lere resim, heykel, tasarım dersleri vermektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler
Kültür Sanat