Gökçek'in Ankara'ya faturasından seçmeler: Atıl salonlar, kullanılmayan havuzlar

Gökçek'in Ankara'ya faturasından seçmeler: Atıl salonlar, kullanılmayan havuzlar

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde Melih Gökçek dönemi skandalları ortaya çıkmaya devam ediyor. 2011'de yaşanan bir sağanak sonrası olimpik havuz ve amfi...

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde Melih Gökçek dönemi skandalları ortaya çıkmaya devam ediyor. 2011'de yaşanan bir sağanak yağış sonrası olimpik havuz ve amfi tiyatronun  da içinde olduğu bir çok yerin kaderine terk edildiği ortaya çıktı.

31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakı'nın adayı Mansur Yavaş'ın görev başına geldiği Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde, AKP'li Melih Gökçek dönemine ait yolsuzluk ve israfların faturası bir bir ortaya çıkıyor.

Belediyenin yaptığı son incelemelerde 2011 yılında yaşanan bir sağanak yapış sonrası Altındağ ilçesindeki 1500 kişilik tribünün kaderine terk edildiği, Kuzey Ankara Parkı'na inşa edilen kapalı havuzun 5 yıldır atıl durumda beklediği ortaya çıktı.

Çeşitli belediyelerden bilgi paylaşımında bulunan "Büyükşehir Çalışıyor" hesabının paylaştığı bilgiler şöyle:

- Altınpark içindeki 1500 seyircili tribünü bulunan olimpik yüzme havuzunun çatısı çöktükten sonra kaderine terk edildiği ve enkaza dönüştüğü tespit edildi.

2500 KİŞİLİK AMFİ TİYATRO 5 YILDIR KADERİNE TERK EDİLMİŞ VAZİYETTE

- Kuzey Ankara Parkındaki 2500 kişilik amfi tiyatronun sadece açılış töreninde kullanıldığı ve 5 yıldır hiçbir etkinlik yapılmayıp, kaderine terk edildiği tespit edildi

- Kuzey Ankara Parkına yapılan 8 tuvaletten 3 tanesine atıksu tesisatı inşa edilmediği için kullanıma hiç açılamadığı tespit edildi.

YÜZME HAVUZU ATIL DURUMDA BEKLİYOR

- Kuzey Ankara Parkına 2014 yılında lüks nitelikte kapalı yüzme havuzu inşa edildiği ancak bu havuzun hiç hizmete açılmadan 5 senedir beklediği tespit edildi.

- Göksu Parkına yapılan amfi tiyatroda en az 10 senedir hiçbir etkinlik düzenlenmediği ve amfi tiyatronun kapılarına tahta çakılarak, penceleri zincirlenerek kaderine terk edildiği tespit edildi.

-  Kuzey Ankara Parkında yaptırılan bir çok büfe ve kafeteryanın hiçbir işletmeye kiralanmadığı, boş olarak bekletildiği tespit edildi.

BİNLERCE LİRA HARCANAN SES VE GÖRÜNTÜ SİSTEMİ HİÇ KULLANILMADI

- Kuzey Ankara Parkında yaptırılan kabul salonunda binlerce liralık ses ve görüntü sistemi bulunduğu ancak kabul salonunun hiç kullanılmadığı tespit edildi.

Politika