Gökçeklerin kanalında “dul kadın” skandalı

Gökçeklerin kanalında “dul kadın” skandalı

Melih Gökçek ve oğluna ait Beyaz TV ekranlarında Nur Viral’in sunumuyla ekrana gelen “Hayatta Her Şey Var” programının dün yayınlanan bölümüne kadın izleyicilerden birinin sorusu damga vurdu.

Hayatta Her Şey Var” programının dün yayınlanan bölümüne kadın izleyicilerden birinin sorusu damga vurdu.

Uzman Psikolog ve Yazar Esra Ezmeci’nin de yorumlarıyla katıldığı programda eşinin, mahallede yalnız yaşayan yeni boşanmış bir kadına “Sıkılırsan beni çağır” dediğini aktaran kadın, kocasının “İyi niyetle söyledim” dediğini belirterek konuyu televizyon ekranlarına taşıdı.  Nur Viral ve Esra Ezmeci, seyircinin yazdıklarına şaşkınlıkla tepki verirken, kadının “dul” olması da “tehlikeli” bulundu.

Viral, programa soru gönderen kadına ise “Ne münasebet” diye tepki verirken, Ezmeci şu açıklamalarda bulundu: “Hala bazı kültürel yapılarda, boşanmış bir kadının çok daha rahat olabileceği, çok daha rahat birliktelik yaşayabileceği algısı olabilen bir şey. O boşanmış kadın algısı var ya, ben onun evine giderim, dertlerine ortak olurum diye mesaj çakmış orada. Hiç bu iyi niyetli bir şey değil, iyi niyet aramayacağız. Sıkılırsa niye seni çağırsın? Sen onun sohbet edeceği biri değilsin. Sıkılırsan algısı orada başka bir cinsel içerik çağrıştırıyor. Sıkılırsan beni çağır, yalnızken. Hala bazı kültürlerde boşanmış kadının bazı şeyleri daha rahat yaşayabileceği algısı. Kadının hiç alakası yok. Bu algı, önyargı. Eşine çok büyük bedel ödetsin.”

new-project-2021-10-21t072925-298.jpg

Medya