Gökhan Özoğuz ile '15 Temmuz' tartışmasına Ali Türkşen de katıldı: 'Utanç duyuyorum'

Gökhan Özoğuz ile '15 Temmuz' tartışmasına Ali Türkşen de katıldı: 'Utanç duyuyorum'

Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz ile oyuncu Hasan Kaçan arasında sosyal medya hesapları üzerinden '15 Temmuz afişi' tartışması yaşandı.

Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz ile Nedim Şener ve oyuncu Hasan Kaçan arasında sosyal medya hesapları üzerinden '15 Temmuz afişi' tartışması yaşandı. Nedim Şener'e, Ali Türkşen'den "Utanç duyuyorum" yanıtı geldi.

15 Temmuz 2016'da düzenlenen darbe girişiminin üçüncü yıl dönümünde Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz ile oyuncu Hasan Kaçan arasında tartışma yaşandı.

Gökhan Özoğuz, 15 Temmuz için hazırlanan bazı afişlere tepki gösterdiği paylaşımında "Bu çizimlerinden nefret ediyorum. Çok yanlış. Olayı sanki bütün Türk askeri yapmış gibi hissettiriyor. Türk askeri olgunun itibarını zedeler mi diye düşünmeden konması korkunç. Bu ülkeyi canı pahasına koruyan Türk askeridir. Bunlar derhal yasaklansın" ifadesini kullandı.

Özoğuz'a ilk yanıt Nedim Şener'den geldi. Şener, Özoğuz'un paylaşımına, "Evladım, onların FETÖ’nün askeri olduğunu en iyi Türk askeri biliyor. İçerisindeki pisliği de tek tek çıkartıyor. Sen canını sıkma bu millet, haini de, korkağı da, fırsatçıyı da, uyanıkları da tanıyor. Anladın sen onu..." ifadelerini kullandı.

Nedim Şener'in bu yanıtına ise Ali Türkşen, "Seninle aynı sebeplerle hapis yattığım için utanç duyuyorum" dedi.

Özoğuz'un söz konusu paylaşımına tepki gösteren Hasan Kaçan ise "Çizimlerden değil darbecilerden nefret edeceksin Gökhan! Alçak darbeciler 251 evladımızı şehit etti Gökhan! 251 can toprak altında Gökhan! Büyüklerinden hiç bir şey öğrenmediysen, şehit evinde edeple susulacağını da mı öğrenmedin Gökhan! Bu memleket şehit evi Gökhan! Sus Gökhan!" diye yazdı.

Bunun üzerine Özoğuz, "Hasan biz senden iyi biliriz vatanı milleti kayıtsız şartsız sevmeyi de, darbeyi nasıl lanetleyeceğimizi de, o geceki 252 tane şehidimizi nasıl yad edeceğimizi de. O afişlerde darbeci askerlerin resimleri olmadığı sürece Türk askerini temsil eder. Askerimizi de yedirtmeyiz" dedi.

Politika