Gökhan Özoğuz’dan gerici Bedri Gencer’e tepki: Hakkımı helal etmiyorum!

Gökhan Özoğuz’dan gerici Bedri Gencer’e tepki: Hakkımı helal etmiyorum!

Sanatçı Gökhan Özoğuz, Elazığ'da meydana gelen depremin sonrasında "Çocuk evliliklerini yasaklayarak Gayretullah'a dokunmayalım, mazallah...

Sanatçı Gökhan Özoğuz, Elazığ'da meydana gelen depremin sonrasında "Çocuk evliliklerini yasaklayarak Gayretullah'a dokunmayalım, mazallah..." paylaşımında buunan ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nde profesörlük yapan Bedri Gencer'e kendisine ait resmi sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü'nde görevli Prof. Dr. Bedri Gencer, Elazığ depreminin ardından kişisel sosyal medya hesabı üzerinden afetleri çocuk evliliklerinin yasaklanmasına bağlayan bir paylaşımda bulundu.

Bu açıklaması ise sosyal medya kullanıcıları ve yurttaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Sanatçı Gökhan Özoğuz'da bu paylaşıma, "Bir Tenik Üniversite Profesörü yorumu değil dimi bu ? Şaka! Bu Mantık ve Felsefi yaklaşımındaki kişiler Türkiyede Üniversite Profesörü olamaz, olmamalıdır! Bu Bitişin başlangıncıdır! Bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak kabul etmiyorum ve hakkımı da helal etmiyorum!" dedi.

Son Dakika Haberleri